Siyonist İsrail'de işler iyi gitmiyor. 7 Ekim günü Hamas'ın gerçekleştirdiği Aksa Tufanı harekatından İsrail hala çıkamadı. Geçtiğimiz bir ayda çocuk, kadın ayırt etmeksizin Gazze'de ki siviller bombalayan İsrail'e tüm dünyada tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. 

Göbekten Siyonizme bağlı Batılı devletlerin tepe kadrosu hergün İsrail'e destek açıklamaları yapsa da bu ülkelerin halkları her hafta artan şekilde Filistin'e destek protestoları düzenliyor. 

"DURUM ARTIK LEHİMİZE DEĞİL"

Bu durumun farkında olan Eski İsrail Başbakanı Neftali Bennett, ABD'de mekik dokuma kararı aldı.

Devletler nezdinde zaten her gün destek alan İsrail, halkın aleyhlerine olan protestolarına bile tahammül edemediği için bunu önlem alınmasını isteyecek gibi gözüküyor. Bennett TikTok'u örnek vererek Filistin'e destek veren paylaşımların İsrail'e destek verenlerden 15 kat daha fazla görüntülenme aldığını ifade etti.

Bennett'in X üzerinden yaptığı açıklamalar ise şöyle: 

Hamas: İsrail Gazze'den çekilmedikçe anlaşma yok! Hamas: İsrail Gazze'den çekilmedikçe anlaşma yok!

"Bu gece New York ve Washington'da siyasi bilgilendirme turuna çıkıyorum. Uluslararası durumumuz iyi değil. Amacım İsrail hükümetinin kamuoyu, Kongre ve yönetimdeki konumumuzu güçlendirmesine yardımcı olmak ve IDF komutanlarına Hamas'ı yok etme konusunda tam hareket özgürlüğü vermek . Artık dünya kamuoyu bizim lehimize değil. Örneğin, TikTok'taki İsrail yanlısı içeriğe kıyasla Filistin/Hamas yanlısı içeriğin 15 katı (!) görüntüleme var. Bunu değiştirmek ve İsrail hükümetine destek vermek için var gücümle çalışacağım. Sizi bilgilendireceğim."