İsrail güçlerinin Batı Şeria'da yaraladığı Filistinli çocuk hayatını kaybetti

İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınlarında yaklaşık bir hafta önce ağır yaraladığı 12 yaşındaki Filistinli Muhammed Huşiye, kurtarılamadı. Filistin Sağlık Bakanlığı, Huşiye'nin hayatını kaybettiğini açıkladı. İsrail askerleri dün de Batı Şeria'da seyir halindeki bir araca ateş açarak 2 Filistinliyi öldürmüştü.

İsrail'in gece boyu Gazze'ye düzenlediği saldırılarda onlarca kişi öldü ve yaralandı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne 260. gününde de saldırılarını sürdürdü. Gece boyunca düzenlenen saldırılarda Refah, Han Yunus, Nusayrat Mülteci Kampı ve Zeytun Mahallesi gibi birçok bölge hedef alındı. Saldırılar sonucu çok sayıda Filistinli öldü ve yaralandı. Saldırıların yoğunlaştığı Refah'ta en az 2 Filistinli hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı. İsrail ordusunun top mermileriyle, savaş uçaklarıyla ve patlayıcılarla binaları hedef aldığı belirtiliyor. Sağlık ekipleri, ölen ve yaralananların sayısına ilişkin henüz net bilgi paylaşmadı.

"Gazze'deki savaş, İsrail varlığının gelecekteki yol haritasını çizecek" "Gazze'deki savaş, İsrail varlığının gelecekteki yol haritasını çizecek"

İşgal altındaki Batı Şeria'da silahlı saldırıda yaralanan 1 İsrailli öldü

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Kalkilya kentinde, İsrailli bir kişi aracına ateş açılarak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı ancak İsrailli'nin bölgede ne yaptığı konusunda bilgi verilmedi. Bazı kaynaklar saldırının "ırkçı" bir arka plana sahip olduğunu iddia etti. Olay, İsrail ordusunun Kalkilya'da düzenlediği baskın ve iki İslamcı Cihad üyesinin öldürülmesinden kısa süre sonra gerçekleşti.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Kalkilya kentine baskın düzenledi

İsrail ordusu işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Kalkilya kentine baskın düzenledi. Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, baskın gerçekleştiren İsrail askerleri Kalkiya'nın birçok mahallesinde konuşlandı. Yerel medyada yer alan haberlerde baskının, İsrail plakalı bir arabanın vurularak yakılması sonrasında gerçekleştiği belirtildi. Kudüs Haber Ağı sosyal medyada paylaştığı haberinde, "İşgal güçleri, bir İsrail aracına ateş edip şoförünün yaralanması sonrasına Kalkilya şehrine baskın düzenledi." ifadelerine yer verildi.

Batı Şeria'da yaralanan Filistinli çocuk hayatını kaybetti

İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınlarında yaklaşık bir hafta önce ağır yaraladığı 12 yaşındaki Filistinli Muhammed Huşiye, kurtarılamadı. Filistin Sağlık Bakanlığı, Huşiye'nin hayatını kaybettiğini açıkladı. İsrail askerlerinin Batı Şeria'da artan şiddet olaylarına devam ettiği ve dün de seyir halindeki bir araca ateş açarak 2 Filistinliyi öldürdüğü bildiriliyor.

Son 48 saatte 120 Filistinli şehit oldu

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne gerçekleştirdiği saldırılarda son 48 saatte 120 Filistinli şehit oldu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İsrail ordusunun son 48 saatte, Gazze'nin çeşitli bölgelerinde 6 "katliam" gerçekleştirdiği, söz konusu saldırılarda 120 Filistinlinin daha yaşamını yitirdiği, 258 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail askerleri Batı Şeria'daki baskınlarda 25 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 25 Filistinliyi daha gözaltına aldı.

Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyetinden yapılan ortak açıklamada, İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın Cenin, Nablus, Ramallah, Tulkerim ve El Halil kentlerine baskınlar düzenlediği belirtildi.

Söz konusu baskınlarda aralarında eski tutukluların da bulunduğu 25 Filistinlinin daha gözaltına alındığı kaydedildi.

İşgal altındaki Batı Şeria'da 7 Ekim 2023'ten bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısının 9 bin 325'e ulaştığı belirtildi.

İsrail askerlerinin baskınlar sırasında gözaltına aldığı Filistinlilere ve ailelerine yönelik şiddete başvurduğu, evlerine zarar verdiği ve doğrudan ateş açtığı ifade edildi.