Terörist Yahudilerin 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarında şehit olan Filistinlilerin sayısı 30 bine yaklaştı. Yaralılar 80 bini aşarken, tutuklu sayısı ise 10 bine yaklaşmış durumda. 

Filistin'e karşı yapılan saldırılar dünya üzerinde protesto edilse de hiçbir fayda sağlamadı.

Bu süreçte, dünyanın en korkak ve alçak milleti olan Yahudiler, İslam aleminin sessizliğini ve pısırıklığını fırsat bilerek daha da azmaya başladı. 

İşgal altındaki Batı Şeria'da ve Gazze'de işgalci Yahudi yerleşimciler, Filistinlilere ait evleri ve araçları ya ateşe veriyor ya da gasp ediyor.

Yahudiler, Filistin topraklarında diledikleri gibi at oynatırken, dünya üzerinde hiçbirinin burnu bile kanamıyor. 

"Zannettim ki, Müslümanlar dört taraftan İsrail'e girecekler"

14 Mayıs 1948'de bağımsızlığını ilan eden İsrail, bölgedeki varlığını güçlendirdikten sonra 5 Haziran 1967’de Mısır ve Suriye'ye savaş açtı.

ABD'den Refah katliamına onay! ABD'den Refah katliamına onay!

6 Gün Savaşları olarak bilinen bu savaşta Batı Şeria ve Doğu Kudüs’ü alan Yahudiler, yüzyıllardır hayalini kurdukları Mescid-i Aksa'ya artık somut olarak dokunabilecek konuma geldi.

Mescid-i Aksa'ya yönelik ilk büyük saldırı 6 gün savaşlarından hemen 2 yıl sonra 21 Ağustos 1969 yılında yapıldı. Denis Ruhan isimli Yahudi tarafından kundaklanan Mescid-i Aksa'nın büyük bir bölümü tahribata uğradı.

Yangında yüzlerce yıllık birçok tarihi eser ve fethin nişanesi olarak Salahaddîn Eyyubi tarafından Kıble Mescidine konulan, sembolik değeri oldukça yüksek olan ahşap minber tamamen yandı.

Dönemin İsrail başbakanı Golda Meir ise olaydan hemen sonra tarihi geçecek şu sözleri söyledi:

"O gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım. Zannettim ki, Müslümanlar dört taraftan İsrail'e girecekler. Ama korkulan olmadı. O zaman idrak ettim ki: Biz dilediğimizi yapabiliriz, zira Müslüman ümmeti uyuyan bir ümmettir.”

Silahlanan Yahudiler

700 bin Yahudi yaşıyor

Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te yaklaşık 700 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor. Uluslararası hukuka göre Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı sayılıyor.

Bu yerlerde ikamet eden Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zorlaştırıyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim 2023'ten bu yana Yahudilerin saldırılarında binlerce Filistinli şehit olmuştu.