• DOLAR 32,43 %-0.08
  • EURO 34,88 %0.20
  • ALTIN 2.479,67 %0.71
  • BİST100 9.530 %0.00
  • BITCOIN 61.760 %-3.8
  • ETHERIUM 3.016 %-3.58
17°

"Gazze'de insanlığın üstü çizildi, sizin kırmızınız nerede?"

Gazze Dayanışma Platformu, İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarına dikkat çekmek ve katliamları lanetlemek için düzenli olarak yürüyüş ve eylemler organize ediyor. Bu eylemlerden sonuncusu İstanbul Levent'te ilçesinde gerçekleştirildi.

Gazze Dayanışma Platformu'nun Filistin'e destek için düzenlediği eylemler Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde devam etti.

İsrail'in 7 Ekim'de Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 32.000'i aşmış durumda.

Gazze Dayanışma Platformu, İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarına dikkat çekmek ve katliamları lanetlemek için düzenli olarak yürüyüş ve eylemler organize ediyor.

Bu eylemlerden sonuncusu İstanbul Levent'te ilçesinde gerçekleştirildi.

Gazze'ye destek için bir araya gelen aralarında sivil toplum kuruluşlarının da olduğu çok sayıda katılımcı Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde buluştu.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve açılış konuşmasıyla başlayan program, eğitimci-yazar Necmettin Irmak'ın açıklamasıyla devam etti ve sona erdi.

Gazze'deki direnişin ilk günkü gibi devam ettiğini ifade eden Irmak konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Allah vaadinden caymaz. Peygamberlerine vaat ettiklerini onların yolunda gidenlere de nasip edecektir. Gazze'de direnen kardeşlerimizin çoktan zafere ulaştığını düşünüyoruz. Direnenler ve sabredenler uzun soluklu mücadelenin kazananları olacaktır. Esas olan ortada bir zulüm varken tavır ve duruş sahibi olmaktır. Bizler de bu sebeple aylardır Gazze için eylemler ve yürüyüşler düzenliyoruz. Bu yürüyüşlerin mantığı direnişin sesi olmak için elimizden gelen her şeyi yapabilmektir. Ancak tabi ki sorumluluğumuz bununla da bitmez."

Organizasyona katılan bir diğer isim olan yazar Adem Özköse ise şu ifadeleri kullandı:

"Aylardır Gazze'de kardeşlerimiz katlediliyor. Ramazan ayında hastaneler vuruluyor, kardeşlerimiz oruçlarını dahi açamadan katlediliyor. Bugün bizim elimizden gelen her şeyi yapmamız gereken gündür. Geçmişte tek bir Müslümanın canı ve malı için karşısına bütün dünyayı alan İslam ümmeti bugün de kardeşleri için bunu yapmalıdır. Müslümanların yöneticileri ise bu noktada en büyük sorumluluk sahibi olanlardır. Hepimiz Allah'a vereceğimiz hesabı düşünerek hareket etmeliyiz.

Gazzeli kardeşlerimiz nasıl bir imtihan veriyorsa bizler de imtihan veriyoruz. Uzun soluklu mücadele herkesle yapılmaz. Ancak kazanacak olanlar bir mücadeleyi sonuna kadar götürecek güce sahip olanlardır. Bu sebeple bizler de imtihanımızı güzel bir şekilde verebilmek için sabırla mücadeleyi sürdürmeliyiz.

Altı aydır haykırıyoruz ki Gazze'de kardeşlerimiz katledilirken bir insan siyonistlerle ticarete devam edemez! Siyonist çete ile ticareti sürdürenin hesabı çok çetin olacaktır. Bu utanmazlığa engel olmamak da benzer bir rezalettir!"

Mepa News, Haksöz Haber

Siyonist soykırımın suç ortağı ABD, protesto edilecek Siyonist soykırımın suç ortağı ABD, protesto edilecek
Yorumlar

Trend Haberler

İslam ve müsbet bilgiler - Necip Fazıl Kısakürek
İslam ve müsbet bilgiler - Necip Fazıl Kısakürek
1
Kolpacı İran'ın İsrail'e 'İHA gösterisi' kısa sürede sona erdi
Kolpacı İran'ın İsrail'e 'İHA gösterisi' kısa sürede sona erdi
2
İran İsrail'e saldırı başlattı (Canlı)
İran İsrail'e saldırı başlattı (Canlı)
3
Çakal Carlos'un avukatı Isabelle Coutant Peyre vefat etti
Çakal Carlos'un avukatı Isabelle Coutant Peyre vefat etti
4
Cambaza baktığımıza göre zihin ceplerini kontrolün tam zamanı
Cambaza baktığımıza göre zihin ceplerini kontrolün tam zamanı
5
Üçüncü sayfa cumhuriyeti
Üçüncü sayfa cumhuriyeti
6