Power, Gazze Şeridi'nde kıtlığın başladığını kamuoyuna açıklayan ilk üst düzey Amerikalı yetkili oldu.

Terörist Yahudiler, Hamas yenilgisini çocuk ve kadınları öldürerek örtmeye çalışıyor! Terörist Yahudiler, Hamas yenilgisini çocuk ve kadınları öldürerek örtmeye çalışıyor!

Power'ın açıklaması Çarşamba günü Kongre'de verdiği ifade sırasında, Teksaslı Demokrat Temsilci Joaquin Castro'nun, kurum çalışanlarının Ulusal Güvenlik Konseyi'ne Gazze Şeridi'nin bazı bölgelerinde kıtlık başladığını belirten bir telgraf gönderdiğine dair haberlerle ilgili sorusu üzerine geldi.

Castro'nun "Sizce Gazze'nin bazı bölgelerinde ve özellikle de kuzey Gazze'de kıtlık yaşanması olası mı?" sorusu üzerine Power durumun böyle göründüğünü ifade etti. Castro'nun "Yani orada zaten kıtlık mı yaşanıyor?" diye sorması üzerine Power "Evet" yanıtını verdi.

Power, Gazze kuzeyinde her üç çocuktan birinin yetersiz verdiğini vurgulayarak Kongre'yi Gazze Şeridi'ne daha fazla insani yardımın girmesine izin verilmesi için İsrail'e baskı yapmaya çağırdı.

Power ayrıca İsrail'in "Hamas'ın bölgeye giden yardımlara el koyduğu" iddiasını da yalanladı. Samantha Power bu yönde herhangi bir kanıt görmediklerini dile getirdi.

Kaynak: Mepa News