Parti tarafından yapılan resmî açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu "Aksa Tufanı" operasyonunun ardından Filistin gündemiyle Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile bir araya geldi.

Filistin ve Mescid-i Aksa gündemiyle çalışmalarına devam eden Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, 3 siyasi parti liderini ziyaret ederek Siyonist rejime karşı birlikte hareket etme noktasında görüştü.

Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, beraberindeki heyetle birlikte ilk olarak Saadet Partisi Genel Merkezi'nde Karamollaoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından her iki lider kameraların karşısına geçerek ortak basın açıklaması yaptı.

Erdoğan: Netanyahu her an iflas bayrağını çekebilir! Erdoğan: Netanyahu her an iflas bayrağını çekebilir!

İstişare ve müzakere etmek için Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret ettiklerini ifade eden Yapıcıoğlu, ortak miting kararı aldıklarını duyurdu.

Yapıcıoğlu, "Meseleyi müzakere ettik. Bugün kendisinin Saadet Partisi grubu olarak Meclis'te bir genel görüşme talebi olacak. Belirttikleri gibi hafta sonu, bizim de bazı mitingler tertipleme düşüncemiz vardı. Kendileri de zaten müracaatlarını yapmışlar. Aynı gün, aynı şehirde iki farklı mitingdense, bu mitingleri birleştirme konusunda da mutabık kaldık. İnşallah pazar günü İstanbul Yenikapı'da birlikte miting tertip edeceğiz." dedi.