Türkiye'de ırkçılık ateşini körükleyen, Hamas'a "terör örgütü" diyen Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Türkiye'ye getirilen Gazzeli 23 hasta için alçakça ifadelerde bulundu.

Fahrettin Koca'nın, "Gazzeli 23 hasta daha Türkiye’de güvende ve tedavi altında. Onlara 21 refakatçi eşlik ediyor. Ülkemize getirilmeleri için koordinasyon içinde büyük çabalar sarf edildi. Hekimlerimiz de ellerinden geleni yapacak." açıklamasına yorum yapan Aksoy, şunları söyledi:

"Sn. Fahrettin Koca,

Bu politikanızı kimse desteklemiyor, halka rağmen bunu resmen dayatıyorsunuz. Refakatçılar kim? Hamas bağlantıları nedir? Bu insanlar ne kadar Türkiye’de kalacak ve bize maliyeti ne olacak? Kanser hastaları kılıfıyla BOP ilerliyor!"

Maduro, Bakan Fidan ile görüşmesini "harika" olarak nitelendirdi Maduro, Bakan Fidan ile görüşmesini "harika" olarak nitelendirdi

Biz de aynı şekilde devlete soruyoruz:

"Bu vicdansız ırkçı İlay Aksoy'u kimse desteklemiyor, halka rağmen ırkçılığını resmen dayatıyor. Bunun refakatçileri kim? Dışarıyla bağlantıları nedir? Ne kadar Türkiye’de kalacak ve bize maliyeti ne olacak? Parti başkan yardımcısı kılıfıyla topluma ne ekiyor!"