ABD medyası, İsrail'in İran'a misilleme saldırısı başlattığını duyurdu. İran medyası ise, İsfahan kentinde havaalanı yakınında patlamalar olduğunu açıkladı. İran'da tüm uçuşlar askıya alındı.

Gazeteci Yunus Paksoy X'teki açıklamasında İsrail'in ABD’nin uyarılarına rağmen İran’ı vurduğunu, ABC News'in üst düzey Amerikalı yetkiliye göre saldırıları doğruladığını, yine CNN ve Fox News'ten yaptığı açıklamada da İsrail’in İran’a saldırısı “sınırlıydı” ve İran içinde vurulan hedefler “nükleer tesisler değildi” dedi.

Gazeteci Selim Atalay X'ten yaptığı paylaşımda "İsrail’in sabaha karşı İran içinde bir ya da iki askeri üsse havadan saldırdığı - haberleri var. Küçük bir saldırı. 
%50 saldırı, %175 -ama inanın çok feci saldırdık- türü haberlerle desteklenip etkisi artırılmaya çalışılan bir olay. İran’ı harekete geçirecek çapta olmadığı anlaşılıyor.

İran içinde İsfahan yakınındaki bir üs, muhtemelen İran içinden kalkan küçük dronlarla vuruldu. Tebriz yakınında da başka bir üste benzer patlamalar duyuldu.  Sızan komando timinin yapacağı türden bir saldırı. Askeri üs, Nükleer tesis olabilir.  Ancak İran “ciddi bir durum yok” diyor. Hafif göstereceklerdir. İsrail, hem kredi alıp hem de İran’ı fazla kışkırtmamak niyetinde. “Stratejik nedenlerle bu saldırıyı ayrıntılı açıklayamayız” lafı da duyuldu." dedi.

The Jerusalem Post'un haberine göre ise İsrail'in 'stratejik nedenlerden dolayı bu saldırının sorumluluğunu kabul etmeyeceği' bildirildi.

Kassam Tugayları işgalci avına devam ediyor Kassam Tugayları işgalci avına devam ediyor

Baran Haber