Depremin en başından beri İslami yardım kuruluşları deprem bölgelerinde yer aldı ve tüm imkânları seferber ederek çalışmalarını sürdürüyor.

İslami yardım kuruluşları aş evi kuruyor, yiyecek içecek dağıtıyor, enkazlara giriyor, depremzedelerin yaralarını sarıyor.

Beyaz Türkler, Atatürkçü dernek ve vakıflar, hiçbir yardım yapmadıkları gibi İslam düşmanlığını bu acılı günde bile sürdürmeye devam ediyor. İnsanların acıları üzerinden çukur siyaseti yapıyor.

Deprem bölgelerinde yer alan İslami yardım kuruluşları

  • İHH, AFAD, İnsan Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı, İsmailağa Vakfı, Sadakataşı Derneği, İDDEF, Beşir Derneği, Cansuyu Derneği, İyiliğe Çağrı Derneği, Umut Kervanı, Yesevi Hareketi, Hayrat Yardım, Yetim Eli, İFAM, HAYDER, Cihan-ı Ebrar, Furkan Vakfı, Umut Kervanı Vakfı, Hüdai Vakfı, Ecir Kapısı Derneği, İlim ve İrfan Vakfı, Sadaka Gölgesi İnsani Yardım Derneği, Yedibaşak İnsani Yardım Derneği, Verenel Derneği, İyilik Bulaşıcıdır Hareketi, Umuda Koşanlar Derneği, İLKSEÇ, Huzurver Derneği, Bir Adım Derneği, AGD, Köklü Değişim, Önder, Özgür-Der, Çare Derneği, Hak Derneği, Şefkateli Derneği, Ecir Kapısı ve daha ismini sayamadığımız onlarca kuruluş yardım için mücadele ediyor.

İHH

Beşir Derneği (Menzil Cemaati)

İnsan Vakfı

İDDEF

Umut Kervanı Vakfı

İsmailağa Derneği

Türkiye Diyanet Vakfı

Hayder

Furkan Vakfı

Ecir Kapısı Derneği

Cansuyu Derneği

İlim ve İrfan Vakfı