İsrail'in 7 Ekim'den bu yana yoğun saldırılar düzenleyerek harabe haline getirdiği Gazze Şeridi kuzeyinde işgale karşı direniş halen devam ediyor.

İsrail saldırıları sebebiyle geniş çaplı tahribatın oluştuğu Gazze Şehri, Beyt Hanun ve Beyt Lahiye'de İsrail güçlerine karşı saldırılar düzenleniyor.

İsrail ordusu bu bölgelerde Hamas başta olmak üzere Filistinli silahlı grupların varlığını sona erdirdiğini iddia etmişti.

Yargıtay Başkanı Ömer Kerkez oldu Yargıtay Başkanı Ömer Kerkez oldu

Ancak aradan geçen süreç içerisinde Hamas ve diğer gruplar bölgede yeniden organize olarak İsrail askerlerine yönelik saldırılarına yeniden başladı.

İsrail'in bölgede varlık gösteren grupları bitirmeye yönelik girişimleri ise sonuç vermiyor.

Enkaza dönen bölgelerde halen Filistinli gruplar yeniden organize olarak İsrail'e karşı saldırılarını sürdürüyor.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre son günlerde Beyt Hanun ve Beyt Lahiye'de İsrail askerleri keskin nişancı atışı ve roketlerle hedef alınıyor.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, dün gece saatlerinde Beyt Hanun'da bir İsrail askerinin keskin nişancı silahıyla vurulduğu, askeri bir buldozerin roketle hedef alındığı ve bölgedeki İsrail güçlerine havan topuyla saldırılar gerçekleştirildiği ifade edildi.

Kassam Tugayları öte yandan Gazze Şehri batısında da İsrail askerlerini havan toplarıyla vurduğunu açıkladı.

Bölge genelinde çatışmalar yer yer devam ederken İsrail'in "operasyonları tamamladığını" iddia ettiği bölgede kontrolü sağlayamadığı dikkat çekiyor.

Mepa News