"Zengin Baba Yoksul Baba" kitabının yazarı Robert Kiyosaki, BRICS ülkeleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) ekonomilerinin güçlenmesine dikkat çekerek "ABD dolarının sonunu BRICS getirebilir." uyarısında bulundu.

Bankalar vampir gibi milletin kanını emmeye devam ediyor: İki ayda yüzde 14 kâr Bankalar vampir gibi milletin kanını emmeye devam ediyor: İki ayda yüzde 14 kâr

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada ABD dolarının çökebileceği konusunda uyarıda bulunan Kiyosaki, ABD ekonomisinin yaptığı hamleleri Roma İmparatorluğu dönemine benzetti.

Kiyosaki, "Roma İmparatorluğu da aynı şekilde devasa gladyatörlerin tombul Romalıları eğlendirmesiyle, bankacıların ise askerlere ve faturaları ödemek için paralarının değerini düşürmesiyle sona erdi. Tarih tekerrür eder çünkü aptallık tekrarlanır. 'Aptal olmayın' paranızı Bitcoin ve altına yatırın" ifadelerini kullandı.

BRICS ülkelerinin GSYİH’sinin büyüdüğüne ve ABD dolarına meydan okuduğunun altını çizen Kiyosaki, "Doğru hamlelerle, ABD dolarının sonunu BRICS getirebilir" dedi.