100 yıllık Kemalist rejim, toplumu içinden çıkılamaz büyük bir bataklığa sokmuş vaziyette. Cinayetten yolsuzluğa, İslam düşmanlığından geçmişi inkara varana kadar her türlü rezilliğin yaşandığı memleketimizde gençlerimiz bir bir kayboluyor.

Erdoğan: Kameralar önünde İsrail'i eleştirenler, İsrail'e destek veriyor Erdoğan: Kameralar önünde İsrail'i eleştirenler, İsrail'e destek veriyor

Çürümekte olan Kemalist rejime, sürekli suni teneffüs vererek ayakta tutmaya çalışan devlet, içeride türemekte olan garip neslin şuurunda bile değil.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da gençlerin bu sıkıntısına dikkat çekti ve bir kısmının Kelime-i Şehadeti ve Kelime-i Tevhidi bilmemelerinin sorumlusunun siyasal sistem, yani devlet olduğunu belirtti.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Müslümanım diyen gençlerimizin bir kısmının Kelime-i Şehadeti ve Kelime-i Tevhidi bilmemelerinin sorumlusu siyasal sistem yani devlettir. Müslümanım diyen her bir bireye İslam Dininin temel prensipleri öğretilmelidir.” dedi.

Devletin kademelerinde yer işgal eden kim varsa, Kocaeli Valisi gibi bu probleme dikkat çekmeli ve içinden çıkılamaz hale gelen bu sarmaşığı düzeltmek için mücadele vermeli. Müslüman Anadolu, Kemalizm’in zulüm ve baskısını ensesinde hissetmekten yoruldu ve usandı. Devlet, Kemalist rejimin tüm unsurlarını çöpe gönderip yerine İslami bir düzen inşa etmedikçe, her seçimde kendilerini kurtaran bu milleti artık yanlarında bulamayacak!