Kocaeli’nde patlama

Kocaeli'de Derince Limanı mevkiinde büyük bir patlama oldu. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Bugün saat 14.40 sıralarında Derince Limanı mevkiinde patlama sesi duyuldu. Patlama Gölcük'ten de hissedildi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Bölgeden dumanlar yükselirken, çok sayıda ekip sevk edildi. Gölcük'te de hissedilen patlamanın Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silosunda meydana geldiği öğrenildi. İlk belirlemelere göre patlamada 12 kişi yaralanırken, patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.

Çevre şehirlerden de hissedilen patlamanın Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silosunda meydana geldiği belirtiliyor. Patlamanın olduğu alanın yaklaşık 10-15 dönümlük bir bölge olduğu ifade edildi.

Yaralılar var

İtfaiye Daire Başkanı Ömer İslamoğlu, "5 yaralımızın olduğunu biliyoruz. Yaralılarımızı ambulansla hastaneye sevk ettik. Şuanda gözüken durum hafif yaralı olarak görüyoruz. Arkadaşlarımızın hastanede tedavileri yapılacaktır" dedi. Yaralı sayısı 12'ye yükseldi.

Vali Seddar Yavuz da yaptığı ilk açıklamada "TMO silolarında patlama yaşandığının iletildiğini belirterek, "Bütün arama kurtarma ekiplerini yönlendirdik. Yaralılar olduğu yönünde bilgi var. Ben de bölgeye seyir halindeyim." dedi.

Belediye başkanından açıklama

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yaptığı açıklamada "Benim makamım aşağı yukarı 1 km uzaklıkta. Benim oturduğum yerden bile bir deprem hissiyle hissettim. Gölcük'ten arkadaşlar da hissetti. Bütün ekipler burada. Yaralılar çok hafif yaralı, ciddi yara değil." diye konuştu.

Katil Netanyahu ABD Kongresinde konuştu: Siyonizmin uşakları ayakta alkışladı! Katil Netanyahu ABD Kongresinde konuştu: Siyonizmin uşakları ayakta alkışladı!