Dmitriy Peskov, Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün gerçekleştirdikleri görüşmede Ukrayna'daki ihtilaf konusunu ele aldıklarını doğruladı.

Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın bu görüşmelerde arabulucu olarak yer almasının mümkün olup olmadığı yönündeki soruya, "Hayır, mümkün değil" yanıtını verdi.

Rus ve Türk liderler, ŞÖT zirvesinin aralarında ikili görüşmelerde bulundu. Yaklaşık bir saat süren görüşmelerinde ekonomik iş birliği, özellikle enerji sektörü ele alındı. Bir diğer konu ise Rusların Türkiye'ye yaptığı seyahatlerdi, zira 2023'te Rusya'dan rekor sayıda turist Türkiye'ye gitti.

Ayrıca Putin, Erdoğan'a ziyaretinin uzun zamandır planlanmış olmasına rağmen programların koordine edilememesi nedeniyle Türkiye'yi kesinlikle ziyaret edeceğine söz verdi. Erdoğan, mevkidaşının "mümkün olan en kısa sürede" ülkesine gelmesini beklediğini söyledi.

Başıboş sokak köpeklerine ilişkin teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu Başıboş sokak köpeklerine ilişkin teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu

İki ülke arasında bir güven krizi mi var?

Haber ile alakalı X’te paylaşımda bulunan Barış Adıbelli, “Şimdi soru şu: Türkiye'nin arabuluculuk yapmamasını Rusya mı istedi? yoksa Türkiye'nin kendi kararı mı? Kanaatimce bu açıklama bu haftaya damgasını vuracak en önemli gelişme. İki ülke arasında bir güven krizi mi var?” diye sordu.