AFAD'dan alınan bilgiye göre Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5.3 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te hissedildi.

Filistin'de neler oluyor? Gazze'de bulaşıcı hastalıklar baş gösterdi Filistin'de neler oluyor? Gazze'de bulaşıcı hastalıklar baş gösterdi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinden alınan bilgiye göre Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde saat 20.48'de 5.3 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem, yerin 4 km derinliğinde gerçekleşti.

Deprem, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te hissedildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan "Bize intikal eden olumsuz bir şey olmadı. Çok şiddetli bir sarsıntı oldu. İnşallah bir şey çıkmaz diye düşünüyorum. Dün 4.3 büyüklüğünde bir Deprem olmuştu. Bugün de 5.3 büyüklüğünde bir deprem oldu. Bizim hissettiğimiz daha büyüktü .Malatya milletvekilleriyle birlikte çalışıyoruz.

AFAD, sosyal medyadan yaptığı açıklamada"Malatya ili Yeşilyurt ilçesinde saat 20.48’de 5.3 büyüklüğünde bir Deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Bakan Yerlikaya: Saha tarama çalışmaları başladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Malatya İli Yeşilyurt ilçesinde saat 20.48’de 5.3 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

Bakan Koca: İlgili birimlerimize olumsuz bildirim olmamıştır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise olumsuz ihbar almadıklarını açıkladı:

"Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, depremin hissedildiği alandan ilgili birimlerimize olumsuz bildirim olmamıştır. UMKE Timleri bölgede tarama yapmak üzere görevlendirilmiş durumdadır. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."