Mısır'ın kıyı kenti İskenderiye'de Siyonist iş adamı ve İsrail’in eski bir generali olan Ziv Kiefer, “Kurtuluşun Öncüleri Muhammed Salah Grubu”nun üstlendiği saldırıda öldürüldü.

Gruba ismi verilen Muhammed Salah İbrahim, geçtiğimiz Haziran ayında askerlik yaptığı sırada sınırdaki İsrail karakoluna baskın düzenleyerek 3 işgalciyi öldürmüş ve kendisi de şehid edilmişti. Muhammed Salah İbrahim 23 yaşındaydı.

Deklarasyon

‘Kurtuluşun Öncüleri Şehit Muhammed Salah Birliği’ eyleme dair yayınladığı deklarasyonda ise şu ifadelere yer verdi:

-Mossad için enformasyon toplama görevini iş adamı kimliğinin ve faaliyetlerinin ardında saklayan “İsrail” ajanı Ziv Kipper’i hedef aldığımızı deklare ediyoruz. Hedefin ajanlık faaliyetlerine dair istihbarat ayrıntılarını güvenlik şartları izin verdiği ölçüde aşamalı olarak yayınlayacağız.

- Mısır halkı, ahlâkın ve kahramanlığın cisimleşmiş hâlidir. Filistin’e ihanet etmedik ve etmeyeceğiz. Mısır’ı yöneten rejimin ihaneti ve düşmanla iş birliği, Mısır halkını ajanlara ulaşmaktan ve hainlerden hesap sormaktan alıkoyamayacak.

ABD, İsrail'in insani hukuku ihlal etmiş olabileceğini "ima" etti ABD, İsrail'in insani hukuku ihlal etmiş olabileceğini "ima" etti

- Bu eylem, Mısırlıların 1948’den bu yana sürdürdükleri Siyonist düşmanla mücadele yolunda bir adımdır. Bu eylem, tümü Camp David sürecinden sonra gerçekleştirilen Süleyman Khater’in, Eymen Hassan’ın kahramanca eylemlerinin ve Mahmud Nureddin tarafından kurulan, 1984 ve 1985’te Siyonist ajanlara başarılı suikastler gerçekleştiren Mısır Devrim Grubu’nun eylemlerinin ve dahi şehit kahraman Muhammed Salah’ın Haziran 2023’teki eyleminin devamı niteliğindedir. Filistin’i desteklemenin ve Siyonizm’e düşmanlığın Mısırlıların ruhunun ayrılmaz bir parçası olduğunun kanıtıdır.

- Tüm Mısırlılardan halkımızın onurunu ve kutsal mekânlarımızı koruyan direniş kahramanlarımıza selam! Size şunu söylüyoruz: Yalnız değilsiniz, biz sizin desteğiniz ve dayanağınızız; gözünüzü hoşnut edecek şeyler göreceksiniz.

- Son olarak büyük Mısır halkımıza hatırlatmak isteriz ki topraklarımızı satıp kaynaklarımızı israf eden, halkı yoksullaştıran işbirlikçi rejimler, Filistin’e hiçbir şey sunmadı ve sunmayacak. Kardeşlerinizi ve davalarını terk etmeyin.

Kurtuluşun Öncüleri-Şehit Muhammed Salah Birliği