Terörist İsrail, ekim ayından itibaren Filistin'in Gazze ve Refah şehirlerine gerçekleştirdiği saldırılar sonrasında Hamas'a 50 yıl sonra resmi olarak savaş ilan etmişti. Siyonist teröristler, saldırılarında sürekli sivilleri hedef alan son olarak da çadır kentlerde yaşayan Filistinli sivilleri şehit etti.

Katliamların devam ettiği bu süreçte soykırımcı Netanyahu'nun oğlunun ABD'de çektiği fotoğraf tepkilere yol açtı. Binyamin Netanyahu'nun en büyük oğlu Yair bu yılın başlarında Florida'ya taşındı ve hala orada yaşıyor. 32 yaşındaki Yair yasalara göre 40 yaşına kadar seferberlik kapsamında orduya katılması gerekiyor.

Ayrıca sosyal medya hesabından Arzı Mevud diğer ismiyle Türkiye'nin bölündüğünü gösteren Büyük İsrail Projesi'nin hayali haritasını paylaşması tepkiye yol açtı.

Güvenlik sebebiyle isminin gizli kalmasını isteyen bir asker, "Ben ön cephede savaşırken Yair Miami Beach'teki hayatının tadını çıkarıyor" dedi.

Yahudilerin yaraladığı 50 Gazzeli çocuk Kolombiya'da tedavi görecek Yahudilerin yaraladığı 50 Gazzeli çocuk Kolombiya'da tedavi görecek

Güney Lübnan'daki İran destekli Hizbullah'ın her gün artan ateşine maruz kalan İsrail'in kuzey cephesindeki bir gönüllü asker 'Ailemizi ve çocuklarımızı korumak için buraya gelenler biziz. Kardeşlerimiz, oğullarımız ve babalarımız cepheye gidiyor ancak Nair burada değil' ifadelerini kullandı.

Yair ayrıca geçtiğimiz aylarda İsrail'de yapılan yargı reformunu protesto eden İsraillileri 'Terörist' olarak nitelendirmiş, o dönem İsrail kanadında yoğun tepkiyle karşılanmıştı.

Yair Netanyahu, sosyal medya hesabından ABD ve İsrail güdümlü PKK ve uzantısı YPG'nin “devlet” haritasını paylaşarak Türkiye, Irak ve Suriye ve İran'ı 'işgalci' olarak nitelendirdi. Yair'in paylaştığı fotoğraftaki haritanın bir ucu Irak'ın güneyinde başlıyor diğer ucu ise neredeyse Türkiye'nin bütün doğu kısmını içine alıyor.