ABD Senatosu'nun terörist İsrail'e milyar dolarlık yardım paketini onaylamasının ardından İsrail karşıtı eylemciler Senatör Chuck Schumer'in New York'taki evinin önünde toplandı. Yahudilerin Hamursuz (Pesah) Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle gösterilerine törensel yemek "seder"in adını veren katılımcılar, "Acil ateşkes" ve "İsrail'e silah satmaya son" yazılı tişörtler giydi. Katılımcılar, Senatör Schumer'e İsrail'e silah satılmaması için adım atması çağrısında bulunarak gösterilerine, New York caddelerini trafiğe kapatarak devam etti.

Newyorkprotestoqq

Kariyerinin zirvesindeyken müslüman olan Kerim Abdül Cabbar’ın hikayesi Kariyerinin zirvesindeyken müslüman olan Kerim Abdül Cabbar’ın hikayesi

Olay yerine gelen New York Polis Departmanı (NYPD) görevlileri ise göstericilerin yolu trafiğe açmak istememesi üzerine, 100'den fazla göstericiyi gözaltına aldı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, terörist İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının son bulmasını isteyen ve aralarında Yahudilerin de bulunduğu katılımcıların kelepçelenerek olay yerinden uzaklaştırıldığı görüldü.