İİT'den yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria'nın Cenin kenti yakınlarında Filistinli 3 kişinin aracın içinde vurularak şehit olması "korkunç bir suç" olarak nitelendirildi.

ABD, İsrail'in insani hukuku ihlal etmiş olabileceğini "ima" etti ABD, İsrail'in insani hukuku ihlal etmiş olabileceğini "ima" etti

Batı Şeria'da fanatik Yahudi yerleşimci çeteler tarafından Filistinlilere ve topraklarına yönelik düzenlenen saldırıların da kınandığı açıklamada, söz konusu çetelerce Nablus'ta gerçekleştirilen saldırılar sonucu 4 Ağustos'ta bir Filistinlinin şehadete erdiği, bazılarının da yaralandığı hatırlatıldı.

Filistinlilere yönelik devam eden saldırıların yol açacağı sonuçlardan İsrail'in sorumlu tutulduğu açıklamada, uluslararası topluma İsrail'in Filistin topraklarında işlediği suçların önüne geçme çağrısında bulunuldu.

İsrail askerleri dün Cenin kenti yakınlarındaki Arraba beldesinde bir araca ateş açarak 3 Filistinliyi katletmişti.

İsrail Ordu Sözcülüğü yaptığı yazılı açıklamada, öldürülen Filistinlilerin saldırı hazırlığında bir "terör hücresi" olduğunu ve araçta bir otomatik tüfek bulunduğunu iddia etmişti.