Macaristan Başbakanı Viktor Orban Cuma günleri devlet radyosunda yaptığı haftalık sohbet toplantısında bu kez bir soru üzerine Türkiye’deki seçimlerle ilgili görüşlerini açıkladı.

“Eğer Sayın Erdoğan bu seçimi kaybetseydi bu bizim için, açık söylüyorum bir trajedi olurdu” diyen Orban’a göre Türkiye’deki seçim Erdoğan ve muhalefet lideri arasında değil, Erdoğan ve George Soros (Soros György) arasındaydı.

Bilindiği gibi liberal görüşleriyle tanınan Macar asıllı Amerikalı milyarder Macaristan’daki seçimlerde Viktor Orban tarafından "Macar ulusal çıkarlarının en büyük düşmanı" olarak görülüp gösterilmiş, seçim döneminde Macaristan sokakları Soros karşıtı afiş ve posterlerle donatılmıştı.

Erdoğan: Allah ömür verdikçe Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğim Erdoğan: Allah ömür verdikçe Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğim

'Mültecilerin durdurulması ve doğal gaz güvenliği Erdoğan sayesinde'

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, “Eğer birleşik muhalefet lideri, yani Soros’un adamı Türkiye’deki seçimleri kazansaydı, seçimlerin ardından hemen Türkiye’den birkaç milyon mülteci Avrupa’ya doğru yola çıkardı” dedi.

Viktor Orban'a göre Erdoğan, Rus doğal gazını Avrupa istikametinde kesmeme konusunda Avrupa için bir garanti oluşturuyor.

Orban’ın 12 yıllık iktidarı döneminde Türkiye ile olan ilişkiler sürekli ve kararlı bir şekilde gelişiyor.

Orban ve Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Macaristan arasında inkâr edilmeyen ve hayatın her alanını kapsayan bir stratejik ortaklık programı geliştirdi. Bu program ekonomik, toplumsal ve kültürel hayatın hemen her sektörünü kapsıyor.