PatronlarDünyası.com’dan Burak Altuner’in haberinde yer alan bilgilere göre; 24 Eylül 2023’te tarihinde gece saat 02.00 sıralarında Tokat’taki bir hastanede Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktoru olan Mustafa Çağlar B.'nin iddialarına göre, eşi Ece B.’nin yalnız olduğunu düşündüğü Ankara Yenimahalle’deki evine geldi. Çağlar B. kapının önündeyken içerden başka seslerin geldiğini duydu. Aldatıldığını düşünen Çağlar B. önce polisleri ardından dayısı Ali Ekber B. ve arkadaşları Gürkan İ. ve Binbaşı F.D.’yi aradı.

Polisleri bekledikleri sırada yakınlarıyla içeri giren Çağlar B. eşi Ece B.’yi Eyüp Ç.Z. ile kendi yataklarında zina yaparken yakaladı. Yataktaki Eyüp Ç. Z. evden kaçmaya çalıştı. Ancak Ece B’nin kocası Çağlar B. Onu yakaladı.

Çağlar B.’nin iş arkadaşı Gürkan, polislerle eve geldi. Polis ekiplerine durumu anlatan Çağlar B.’nin şikâyetçi olduğunu belirtmesiyle Tokat’taki bir başka hastanede Ortopedi Uzmanı olarak görev yapan Eyüp Ç. Z. polisler tarafından Şentepe Karakolu’na götürüldü. Ancak iddialara göre eşini zinada basan Çağlar B. Ve arkadaşları karakola gittiklerinde Eyüp Ç. Z. ve Ece B. ‘nin karakolda olmadıklarını gördü.

Olayın ertesi günü Ece B, kocası Çağlar B’ye boşanma davası açtı. Mustafa Çağlar B. de eşine karşı zina nedeniyle karşı boşanma davası açtı.

KOCASI VE EVE GİREN DİĞER KİŞİLERDEN ŞİKÂYETÇİ OLDU

Boşanma davaları sürerken siyasi nüfuz iddiaları ortaya çıktı. İddialara göre, evli kadınla yatakta basılan Eyüp Ç. Z. ablası AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’i devreye koydu. Ece B, eşinin arkadaşı olan Binbaşı F.D. ve Gürkan İ, ile dayısı Ali Ekber B. ve eşi Çağlar B. hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal, silah kullanma, hırsızlık gibi suçlamalarla savcılığa başvurdu.

Avukat Gülden Sönmez: Gazze'nin çığlıklarını duyuyoruz, seçim propagandanızı değil! Avukat Gülden Sönmez: Gazze'nin çığlıklarını duyuyoruz, seçim propagandanızı değil!

ÖZLEM ZENGİN DE İFADEYE ÇAĞRILMALI

Tüm bu olaylardan sonra birçok kişi Zengin'in sözlerine atıfla kendisinin de ifadeye çağrılması gerektiğini ifade.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Yusuf Ziya Gümüşel'le ilgili olarak, “Annenin, babanın, failin ceza alması yetmez. Yakınları, bunu destekleyen, gören sosyal dokuda kim varsa cemaatse cemaat herkesin ifadeye çağırılması lazımdır" demişti.

Özlem Zengin'in de kardeşinin zina suçu işlemesi sonrası nüfuzuna kullanarak olayı kapatmaya çalıştığı biliniyor.