Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin resmi internet sitesinde yayınlanan bayram mesajında, Rusya’daki tüm Müslümanların bayramını kutlarken, Tüm dünyadaki Müslümanlar tarafından saygı duyulan kutsal Ramazan ayının sonunda kutlanan bu bayramın manevi anlamının yüce olduğuna dikkat çektiği mesajını şöyle sürdürdü:

Slovakya Başbakanı Robert Fico'ya suikast Slovakya Başbakanı Robert Fico'ya suikast

Rusya Müslümanlarının mübarek Ramazan ayının sonuna denk gelen bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu bayram, yüzyıllardır İslam'ın takipçileri için yenilenme sevincini, ahlaki mükemmellik arzusunu, düşünce ve eylemlerin saflığını sembolize etmiştir. Rusya Müslümanları, atalarının zengin tarihi, kültürel ve dini geleneklerini yaşatarak, atalarının ilkelerini izleyerek bu bayramı kendi topluluklarında ve yakın çevresiyle kutlamakta, bunu yaparken de ihtiyaç sahiplerine yardım sağlamaktadır.

Rusya’daki Müslüman kuruluşların, ülke yaşamına, vatanseverlik, eğitim ve hayırseverlik girişimlerinin uygulanmasına yapıcı bir şekilde katılmakta olduğunu hatırlatan Rus lider, bu kurumların devlet ve kamu yapılarıyla verimli bir şekilde işbirliği yaptığını, aynı zamanda genç neslin eğitimine öncelik verdiğini kaydetti.