Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Salı günü yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'da Batı tarafından tedarik edilen silahların depolandığı üslere yönelik saldırılarını yoğunlaştıracağını söyledi.

FBI'nın sorguladığı İsrailli tarihçi Pappe: Yaşananlar Siyonist projenin sonunun başlangıcı FBI'nın sorguladığı İsrailli tarihçi Pappe: Yaşananlar Siyonist projenin sonunun başlangıcı

Savunma yetkililerine yaptığı açıklamada Şoygu ayrıca Rusya'nın "Batı silahlarının üstünlüğü efsanesini ortadan kaldırdığını" ve güçlerinin 1.000 kilometrelik savaş cephesinde inisiyatifi ele geçirdiğini söyledi.

Şoygu, Washington'un Cumartesi günü Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamanın ardından Ukrayna'ya yaklaşık 61 milyar dolar değerinde yeni bir askeri yardım paketi sağlamaya hazırlandığına da atıfta bulundu. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, paketin bir parçası olarak Kiev'in yakında daha fazla uzun menzilli ATACMS füze sistemi alacağını söyledi. ABD'li yetkililer yardımın mühimmat ve hava savunma sistemleri için önleyiciler de içereceğini belirtiyor.

Şoygu, "ABD ve müttefiklerinin oluşturduğu tehditlerle orantılı olarak, Silahlı Kuvvetlerin bileşimini ve yapısını geliştirmeye ve en popüler silahların ve askeri teçhizatın üretimini arttırmaya devam edeceğiz" dedi.

"Batı silahlarının lojistik merkezlerine ve depolama üslerine yönelik saldırıların yoğunluğunu arttıracağız."