LGBT’li sapıklara ayrımcılık yapan eyaletlere seyahat yasağı

Kaliforniya, Florida ve diğer 4 eyalete LGBT’li sapıklara ayrımcılık yapan yasalar sebebiyle seyahati yasakladı.

Siyaset 29.06.2021, 13:47 29.06.2021, 13:52
LGBT’li sapıklara ayrımcılık yapan eyaletlere seyahat yasağı

LGBT’li sapıklar her yerde destek görmeye ve normal insanların yararlandığı tüm haklara sahip olmaya başladı. ABD’de LGBT’ye “ayrımcılık” yaptıkları düşünülen eyaletlere seyahat yasağı getirildi. Kaliforniya başsavcısı Rob Bonta, LGBT’nin her yerde olması için mücadele veriyor.

Eyalet başsavcısı geçtiğimiz pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kaliforniya, LGBTQ topluluğunun üyelerine karşı ayrımcılık yapan yasalar sebebiyle devlet tarafından finanse edilen seyahatlerin yasaklandığı yerler listesine Florida dahil 4 eyaleti daha ekledi.

Demokratik Başsavcı Rob Bonta, Florida, Arkansas, Montana, Kuzey Dakota ve Batı Virginia'yı, sınırlı koşullar dışında devlet çalışanlarının seyahatinin yasak olduğu 17 eyaletten oluşan listeye ekledi.

Bonta, "Hiç kusura bakmayın, bu ülkede benzeri görülmemiş bir bağnazlık ve ayrımcılık dalgasının ortasındayız ve Kaliforniya Eyaleti bunu desteklemeyecektir" dedi.

2016’da 12 eyalete de yasak getirilmişti

2016 yılında milletvekilleri, lezbiyen, gey, biseksüel ve trans bireylere karşı ayrımcılık yapan yasalarla eyaletlere zorunlu olmayan seyahatleri yasakladı. Listedeki diğer 12 eyalet: Teksas, Alabama, Idaho, Iowa, Oklahoma, Güney Karolina, Güney Dakota, Kentucky, Kuzey Karolina, Kansas, Mississippi, Tennessee.

Bonta, listeye yeni eklenen beş eyaletin bu yıl yasama organlarına trans kadın ve kızların cinsiyet kimliklerine uygun okul sporlarına katılmalarını engelleyen, sağlık hizmetlerine erişimi engelleyen ve LGBTQ topluluğunun ayrımcılığına izin veren yasa tasarıları getirdiğini söyledi.

Florida, Montana, Arkansas ve Batı Virginia, trans kadın ve kızların cinsiyet kimlikleriyle tutarlı okul sporlarına katılmalarını engelleyen yasalar çıkardı.

Kuzey Dakota, kamu tarafından finanse edilen bazı öğrenci örgütlerinin LGBTQ öğrencilerin fon kaybetmeden katılmalarını kısıtlamalarına izin veren bir yasa tasarısını imzaladı.

Arkansas, ebeveynlerin isteklerine veya bir doktorun bu tür bir bakımı tıbbi olarak gerekli görüp görmediğine bakılmaksızın, doktorların transgender küçüklere cinsiyeti doğrulayan sağlık hizmeti vermesini yasaklayan ülkedeki ilk yasayı çıkardı.

Bonta, "Bu milletvekilleri, bu salgını geri püskürtmek ve ekonomimizi yeniden inşa etmek gibi gerçek sorunları çözmeye odaklanmak yerine trans gençleri şeytanlaştırmayı tercih ederler" dedi.

Kaliforniya'nın seyahat yasağının ne gibi bir etkisi olacağı belli değil.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:59
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:12
Günün Karikatürü Tümü