Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsveç'in başkenti Stockholm'de terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan provokasyonunu ve bu provokasyona göz yuman İsveç makamlarının tutumunu şiddetle kınadıklarını belirtti.

6-8 Ekim olayları davasında Demirtaş'ın cezası belli oldu 6-8 Ekim olayları davasında Demirtaş'ın cezası belli oldu

“İslâm düşmanı çevrelere karşı vurdumduymaz tavır kabul edilemez”

"Gerçek bir hukuk devletinde terör eylemlerine ve teröre destek veren faaliyetlere yer yoktur. Hukuk devleti olduğunu söyleyen bir devlet, teröre teslim olamaz. İsveç makamlarının Türkiye ve İslam düşmanı çevrelere karşı vurdumduymaz tavrı, aşırılıkçı çevrelere cesaret vermektedir. İsveç'ten terörle mücadeleye yönelik çifte standarttan uzak, tüm nefret suçlarına karşı etkili ve tutarlı bir politika bekliyoruz."

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, hukuk devleti olduğunu iddia eden bir ülkenin, teröre karşı sert ve kararlı bir duruş sergilemesi gerektiğini belirterek, "İsveç makamlarını terörle mücadele taahhütlerini yerine getirmeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Stockholm'de terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan provokasyonunu şiddet ve nefretle kınadıklarını vurguladı. Kılıç, şunları kaydetti:

"İsveç makamlarının bu alçakça eyleme göz yuman tutumunu asla kabul etmiyoruz. Gerçek bir hukuk devletinde terör eylemlerine ve teröre destek veren faaliyetlere yer olmamalıdır. Hukuk devleti olduğunu iddia eden bir ülke, teröre karşı sert ve kararlı bir duruş sergilemelidir. İsveç makamlarını terörle mücadele taahhütlerini yerine getirmeye çağırıyoruz."