Siyonist İsrail Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombaladı. Saldırı sonucu 1000’e yakın kişi katledildi.

Erdoğan'dan çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'de hastane bombalamasına dair, "İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum." dedi.

Millet meydanlara indi

İsrail’in Gazze’de bir hastaneye yönelik hava saldırısının ardından İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden millet sokaklara döküldü.

Ankara’daki İsrail Büyükelçiliği ile İstanbul’daki İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan binlerce kişi, en az 500 can kaybına sebep olan saldırıyı kınadı, konsolosluğa girmek için büyük mücadele verdiler. Millet biber gazı, plastik mermi ve TOMA’larla geri püskürtüldü. Konsolosluklar önündeki mücadele sabaha kadar sürdü. Bu süreçte bir kişi vefat etti, 106 kişi ise yaralandı.

Ankara

Eylem nedeniyle Atatürk Bulvarı ve İran Caddesi tamamen trafiğe kapandı. Polis ekiplerinin dağılmaları konusunda uyarılarda bulunmasına rağmen kalabalığın sayısı her geçen saat arttı. Uyuralar sonuçsuz kalınca polis, biber gazı ile müdahale etti.  Bunun üzerine topluluk, İsrail Büyükelçiliği binasına girmeye çalıştı. Daha sonra uzağında slogan atarak bekleyişini sürdürdü.

İstanbul

İstanbul'da da binlerce kişi Siyonist İsrail'in hastane katliamını protesto için sokaklara çıktı.

İHH'den Suriye'deki kamplara ekmek ve sıcak yemek yardımı İHH'den Suriye'deki kamplara ekmek ve sıcak yemek yardımı

konsel2

Vatandaşlar, akşam saatlerinde ellerinde Filistin bayraklarıyla Beşiktaş'taki İsrail Başkonsolosluk binasının önüne geldi. Hastanenin bombalanmasına tepki gösteren katılımcılar, İsrail aleyhine sloganlar attı. Konsolosluğu çevreleyen güvenlik bariyerlerini aşmak isteyen göstericilerle polis ekipleri arasında zaman zaman arbede yaşandı. Gösteri sırasında havai fişek ve taş da atıldı. Alanda, Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesi'ne yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Trafiğe kapatılan caddede çevik kuvvetin de aralarında bulunduğu polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Gösteride polis çok sayıda plastik mermi ve biber gazı kullandı. Biber gazından etkilenen bir kişi vefat etti. Çok sayıda kişi plastik mermilerden dolayı yaralandı.

Adana

Adana’da İsrail’in saldırısını protesto etmek isteyen vatandaşlar, Yüreğir ilçesindeki ABD Konsolosluğu önünde buluştu. Basın açıklaması sonrası alanda arbede yaşandı. Olaylar sırasında başına taş isabet eden 2 polis memuru yaralandı.

İktidar kayıtsız kalmamalı

İktidar, milletin baskısına kayıtsız kalamamalı. Bu tazyiki Siyonist rejime yöneltmek zorunda olmalı. Milletin baskısına kayıtsız kalamamalı. Bu tazyiki Siyonist rejime yöneltmeli! Acilen gereken aksiyonu göstermeli, Gazze’de yaşanan hadiselere kınamaktan öte bir tavır almalı. Aksi takdirde işler dünyada ve Türkiye’de başka noktalara evrilmeye gidiyor.