Antalyaspor-Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel'in attığı golden sonra yaşadığı sevinç tepki çekti.

İŞGALCİ İSRAİL'İN PROPAGANDASINI YAPTI

28 yaşındaki futbolcu attığı golden sonra el bileğindeki yazıyı kameralara gösterdi. Yazıda 7 Ekim 2023 gününe (İsrail'in Gazze'yi işgal etmek için başlattığı operasyonların başladığı tarih) dikkat çekilmesi ve davut yıldızının bulunması, sosyal medyada tepki çekti. Futbolseverler, Jehezkel'in çocukların öldürüldüğü savaşta İsrail'e destek mesajı gönderdiğini ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Jehezkel, ülkemizde Filistin için yapılan saygı duruşu kararına da uymamış ve 1 hafta boyunca geçici olarak kadro dışı kalmıştı.

Bu nasıl millilik? TFF'den McDonald's'a destek! Bu nasıl millilik? TFF'den McDonald's'a destek!

Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, Filistin’e destek pankartının taşınacağı Gaziantep maçına çıkmayan 2 İsrailli oyuncusuna sahip çıkmıştı:

"Benim oyuncularım insan. Onların da bir ülkesi var, inancı var. Geçmişe çok bakmaya gerek yok."

Antalya Barosu Avukatı Av.Mustafa Yılmaz da yaşanan alçaklığı böyle sıvadı:

“Türkiye laik bir devlettir, İslam ülkesi değildir. Filistin bizim davamız değildir, meraklı olan varsa oraya gidip cephede savaşabilir. Ülkesine yapılan saldırıda ölen vatandaşlarını anmak suç değildir.”