Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği nonoş-sapkınların koruyuculuğunu yapıyor. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, İstanbul Sözleşmesi'ne geri dönülmesi gerektiğini söyledi.

Turan, Sabancı Center'da gerçekleştirilen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, geçen ay yapılan seçimlerle Türkiye'yi ikinci yüzyılına taşıyacak yönetimi ve parlamentoyu seçtiklerini anımsatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, kabinesini ve tüm milletvekillerini tebrik etti.

Turan, Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci yüzyılındaki kazanımların korunması, güçlendirilmesi ve eksikliklerin giderilmesi gerektiğini söyledikten sonra ağzından baklayı çıkardı.

Sapkınlığın hamiliğini yapıyorlar!

İstanbul Sözleşmesi'ne geri dönülme çağrısını yineleyen Turan, "Toplumun yarısını oluşturan kadınların hala şiddet görmesi, iş hayatında ve toplumsal hayatta ayrımcılığa uğraması, Türkiye’nin ikinci yüzyılına yakışır özellikler değil. Bu nedenle ikinci yüzyılımızın ilk parlamentosundan beklentilerimizden birisi de 2021’de ayrılmış olduğumuz İstanbul Sözleşmesine geri dönülmesi. Ayrıca ulusal düzeyde elimizdeki en güçlü yasal düzenleme olan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu’na daha sıkı sarılmak ve en etkili şekilde uygulamak zorundayız." dedi.

Bahçeli: Emniyet ve yargıda kanun dışı ilişki ağlarının farkındayız Bahçeli: Emniyet ve yargıda kanun dışı ilişki ağlarının farkındayız