Binlerce Ürdünlü, İsrail'e karşı kitlesel protestoların beşinci gününde İsrail büyükelçiliği yakınında toplandı ve Ürdün'ün Siyonist komşusuyla yaptığı 1994 yılında yaptığı barış anlaşmasına son verilmesi çağrısında bulundu.

Perşembe günü Amman'ın Rabih mahallesindeki protestocular Filistin bayrakları taşıdılar ve "Hamas'ın terörist olduğunu söylediler. Ürdün'ün tamamı Hamas'tır." sloganları attılar.

1Sd

"Ürdün topraklarında Siyonist büyükelçiliğe yer yok" diyen protestocular, yetkililerin büyükelçiliği kapatmasını ve İsrail ile ilişkileri normalleştiren 1994 barış anlaşmasını sona erdirmesini talep etti.

Pankartlarda "Amman-Gazze tek kader" yazarken, diğer afişlerde Hamas'ın Arap dünyasında birçok kişi için bir halk kahramanı haline gelen maskeli askeri sözcüsü Ebu Ubeyde tasvir edildi.

Protestocuların beş gün boyunca toplandığı İsrail büyükelçiliği, Filistinliler ve İsrail arasındaki şiddetin tırmandığı bir parlama noktası oldu.

7 Ekim'den bu yana 2 binden fazla Yahudi asker engelli kaldı 7 Ekim'den bu yana 2 binden fazla Yahudi asker engelli kaldı