Yalova İslami İlimler öğrencileri TÜİP (Türkiye İlahiyatlar Platformu) öncülüğünde Gazze'deki katliama karşı "Soykırıma Hayır" başlığıyla Yalova Üniversitesi Merkez Kantin önünde Saat 12.30'da protesto düzenledi.

Protestoda okunan bildiride şu ifadelere yer verildi:

"BİSMİLLAHİRRAHMANNİRRAHİM

EY İMAN EDENLER, YAHUDİ ve HRİSTİYANLARI DOSTLAR EDİNMEYİN;  

 Dün İşgalci israil kuvvetleri gazzede içinde çocukların da olduğu yüzlerce masum insanı acımasızca katletti. insanlık için kabul edilemez derecede korkunç olan bu zulüm yüreklerimize masumların bu dünyada sahipsiz olduğunun acısını düşürdü. Yıllardır süregelen bu zulümle işgal güçlerinin saldırıları sonucu binlerce Filistinli şehid edildi. Çok sayıda Filistinli yaralandı ve sakat bırakıldı. Binlerce Filistinlinin evleri ve arazileri hukuksuz bir şekilde işgal edildi.  Gazze’nin etrafına örülen utanç duvarları ile son yüzyılın en büyük açık hava hapishanesi inşa edildi. İsrail’in hukuksuz ablukası ve işgali nedeniyle yıllarca Filistinliler kendi topraklarında esir olarak hayat mücadelesi veriyorlar. Cenin’de, Shuafat kamplarında, Nablus’ta ve Gazze’de çok sayıda katliam gerçekleştirildi. 75 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları ellerinden alınan Filistinliler, İsrail zulmü altında çok zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. İsrail Yapılan bütün anlaşmalara ve uluslararası alanda alınan bütün kararlara rağmen Filistin’e, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ve Gazze’ye saldırmaya ve toprakları işgal etmeye devam ediyor. Filistin, her geçen gün İsrail’in saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor. Bizler yaşanan tüm süreçlerde şunu net bir şekilde gördük; yeryüzünde bozgunculuk görevini üstlenmiş olan İsrail, hiçbir uyarıyı, kınamayı ve eleştiriyi dinlemedi. İsrail, her zaman istikrarın ve barışın karşısında düşmanca bir tutum sergiledi. Şimdi İsrail’in karşısında kendi haklarını ve topraklarını savunan Filistinli kardeşlerimizle birlik olma zamanı. Şunu çok iyi biliyoruz ki yıllardır İsrail’in başlattığı ve yaktığı bu ateş kendisini yakacak bir ateştir. Filistin’de işgal edilen topraklarını savunan tüm kardeşlerimize buradan desteklerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz. Bugün burada ve tüm Türkiye’de İsrail'in hukuksuz uygulamalarına ve saldırılarına karşı çıkıyoruz. Mazlumlar için adalet sağlanana dek bu davayı savunmaya devam edeceğiz. hepinizi İsrail’in attığı bu hukuksuz adımları, işgali  ve saldırıları durdurmaya çağırıyoruz. Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün ve Filistin'in özgürlüğü ve işgalin sona ermesi için, sesimizi duyurmalıyız. Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz. Susmadık susmayacağız çünkü biliyoruz ki 8 milyonluk israil için bir buçuk milyar müslüman ebabil bekliyorsa ebabiller gelse israili değil bizi taşlar, çünkü biliyoruz ki bir zulmü engelleyemiyorsak en azından onu herkese duyurmalıyız. 

SAKIN, ALLAHI ZALİMLERİN YAPTIKLARINDAN HABERSİZ SANMA, O SADECE ONLARIN İŞİNİ BİR GÜNE ERTELİYOR Kİ, O GÜN GÖZLER DEHŞETTEN DIŞARI FIRLAMIŞ. 

Türk şirket Taliban'la anlaştı, Afganistan'a enerji sistemi kuruyor Türk şirket Taliban'la anlaştı, Afganistan'a enerji sistemi kuruyor

ZALİMSİN 
KATİLSİN
VAHŞİSİN 
BARBARSIN İSRAİL!"

yalova3