Dün akşam Suudi Arabistan'da Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanması beklenen Turkcell Süper Kupa maçı iptal edildi. Maçtan önce Fenerbahçe'nin "Yurtta sulh cihanda sulh" ve "Ne mutlu Türküm diyene" pankartları ile çıkmakta ısrar etmesi sonrası Suudi yetkililerden red cevabı geldi.

Bunun üzerine İslam düşmanı Kemalistler, Suud üzerinden İslam’a, İslami değerlere hakaret etmeye başladı.

Kemalist rejimin putlarına yapılan hakarete karşı ışık hızında hareket eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, söz konusu İslam olunca yine sessizliğe büründü.

Müslümanlardan yana olmadığını her fırsatta izhar eden Ali Yerlikaya, İslam’a yapılan hakaretlere aldırış etmeden, sosyal medya hesabından “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ülkemizin ortak ve birleştirici değeridir.” diyerek yine Kemalizm'in yanında olduğunu gösterdi.

"Mustafa Kemal birleştirici bir değer değildir"

Doç. Dr. Emrah Kaya ise sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, Yerlikaya’nın iki yüzlü politikasına dikkat çekti:

“Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu lideridir. Ancak birleştirici bir değeri değildir.

Erdoğan: Kameralar önünde İsrail'i eleştirenler, İsrail'e destek veriyor Erdoğan: Kameralar önünde İsrail'i eleştirenler, İsrail'e destek veriyor

Bu, kemalizmin üstenci ve "ya sev ya terk etçi" zihniyetinin yaklaşımıdır.

Yıllarca "Atatürkçülük" adı altında en temel haklarından mahrum bırakılan, her fırsatta aşağılanan ve 3. sınıf vatandaş olarak görülen kesimin oyuyla iktidara gelip kemalist söylemlerle konuşmak iktidarın kendi seçmenine attığı güzel bir kazıktır.

Suud üzerinden Atatürk resimleriyle Kabe'ye ve dine hakaretlerin yapıldığı bir günde böyle bir tivit atma ihtiyacı hissetmek büyük bir özgüvensizlik göstergesidir.

Bu iki yüzlü ve kirli politika karşısında bunları yazmasam kendime saygımı yitirirdim.”