Batı kendi ‘putunu’ da yemeye başladı: İsrail'e eleştiriyi savunan rektör baskılar karşısında istifa etti Batı kendi ‘putunu’ da yemeye başladı: İsrail'e eleştiriyi savunan rektör baskılar karşısında istifa etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, sanatçı Marina Abramović'i Ukrayna'nın büyükelçisi olmaya davet etti.

Telegraf'ın haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sert bir şekilde eleştiren Marina Abramović, Ukrayna cumhurbaşkanının kendisinden okulların yeniden inşası için yardım istediğini söyledi.

Hasta sapık Mariana Abramovic

Performanslarında satanist ritüellerin yanı sıra kendini kesen, kırbaçlayan, buz kütleleri üzerinde vücudunu donduran, kanlı hayvan kemikleri temizleyen, seyircilerin vücudu üzerinde istediklerini yapabilmesine müsade eden Marina Abramovic, “Pizza gate” skandalıyla da anılıyor. 

Üstü çıplak küçük çocuklarla pedofili içerikli pozlar veren Abramovic, birçok kez Sabancı ailesi tarafından Türkiye’ye sergi açması için davet edilmişti.

“Sırp performans sanatçısı” olarak bilinen Marina Abramovic rezillikleri saymakla bitmiyor.

Bir masa üstüne bıraktığı silah ve bıçak gibi objelerle ‘bana istediğinizi yapabilirsiniz’ dediği performansıyla üne kavuşan 73 yaşındaki Marina Abramovic, satanizm ve pedofiliye de sık sık yer veriyor. Değer ve ahlakı yok sayan gösterilere imza atan Abramovic’in, en çok tepki çeken gösterisinin başında Spirit Cooking (Ruh Pişirme) adlı performansı geliyor. Söz konusu performansta satanist ritüellerine değiniliyor. Bunun yanısıra performansta domuz kanı ve çeşitli vücut sıvıları kullanılıyor. Performans içerisinde duvara domuz kanıyla yazılar yazılıyor. O yazıların bazılarında ‘’Keskin bir bıçakla sol elinin orta parmağına derin bir kesik at ve acıyı çek” ifadesini kullanarak toplumu şiddet ve sapkınlığa teşvik ediliyor.