Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican'a silahlı saldırı

Sultanbeyli'de Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın içinde bulunduğu otomobil, trafik ışıklarında araçlarıyla önünü kesen kişiler tarafından silahla tarandı. Bulunduğu araca 9-10 kurşun isabet eden Kürşat Mican ve şoförü saldırıdan yara almadan kurtuldu

Siyaset 09.03.2018, 11:24 09.03.2018, 12:40
Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican'a silahlı saldırı

Kürşat Mican’ın ağabeyi, Kürşat Mican’ın Sultanbeyli ilçe teşkilatını ziyaret ettikten sonra evine gitmek üzere yola çıktığını, trafik ışıklarında otomobilleriyle önlerini kesen iki kişinin silahlı saldırısına uğradıklarını, Mican'ın otomobilde yatarak şoförüyle saldırıdan yara almadan kurtulduğunu bildirdi. Polisin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın babası ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican, silahlı saldırının ardından açıklama yaptı.

Kürşat Mican’ın Sultanbeyli Alperen Ocakları’nda yapılan bir programdan döndüğünü söyleyen Mican, "Öncelikle yapılan bu hain saldırıyı kınıyorum. Kimden geldiği şu anda belli olmayan... Ben Kürşat Mican’ın babasıyım. İl Başkanıyım aynı zamanda. Kürşat, Alperen Ocaklarımızın Sultanbeyli Teşkilatı’ndaki bir programdan dönerken takip edildiğini zannediyor. Neticede seyir halinde. Soldan yaklaşan bir araç önüne kırıyor. Sağdan yaklaşan bir araçtan atılan mermilerle de, sağ arka camdan üç kurşun isabet ediyor. Kürşat’ın arkada oturduğunu tahmin ediyorlar. Bunun üzerine arka camdan ateş ediyorlar. Renkli cam ama Kürşat ve şoförü önde oturuyor. Dolayısıyla biz şükrediyoruz. Kürşat’ta bir şey yok. Böyle hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldık" dedi.Mican'dan Açıklama: Saldırının Siyasi Olduğunu Düşünüyoruz
Silahlı saldırıya uğrayan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, emniyetteki işlemlerin ardından açıklama yaptı. Şahsi olarak kimseyle bir husumetinin olmadığını söyleyen Mican, saldırının siyasi olduğunu düşündüklerini belirtti. Saldırının eve giderken yapıldığını söyleyen Mican, "Bugün 20.30 gibi Sultanbeyli’de bir toplantımız vardı. 22.00’de toplantımızı bitirdik. Oradan eve giderken orman yolunda önümüze bir araç kırdı. Akabinde silah sesleri duyduk. Çok sayıda ateş ettiler. Tabi bunun üzerine bizde karşılık vermek üzere bizde kapıyı açtık. Hızlı bir şekilde kaçtılar. Daha önce buna benzer bir çok olay yaşamıştık. Can kaybımız yok. Hiçbir şekilde de yara almadık. Daha önce biliyorsunuz Mihraç Ural’da bizi tehdit etmişti defalarca. Buna benzer bir çok olaylar olmuştu. Daha önce şoförümüz yaralanmıştı. Buna benzer olayları ara ara yaşıyoruz. Saldırının siyasi olduğunu düşünüyoruz" dedi.

"3 Kişi Gördük"
Saldırı anını da anlatan Mican, bir aracın önlerini kestiğini söyledi. Mican, "Bir araçta 3 kişi olduklarını gördük. Ancak diğer araçta kaç kişi olduğunu göremedik" diye konuştu.

BBP Gen. Bşk. Destci: "Şiddetle Lanetliyorum
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,  Alperen Ocakları Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican'a yönelik saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 Destici, "Dava arkadaşımız Kürşat Mican'a yönelik bu gece İstanbul Sultenbeyli'de kahpece gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle lanetliyorum." ifadesini kullandı. Olaydan yara almadan kurtulan Mican ve şoförüne "geçmiş olsun" temennisinde bulunan Destici, şunları kaydetti: 
"Bu saldırılar, Türk-İslam ülkücüsü Alperenleri devletine, vatanına ve milletine hizmet ülküsünden geri durduramayacaktır. Bu ve buna benzer kahpe saldırılar provokatif amaçlı da yapılmış olabilir. Buna karşı dikkatli olacağız. Sağduyuyu asla elden bırakmayacağız. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Asla ve asla provokasyonlara gelmeyeceğiz. İnanıyorum ki saldırının failleri ve arkasındaki güçler emniyet teşkilatımızın titiz çalışmasıyla en kısa sürede tespit edilecek ve kanun önüne çıkarılacaktır."

Yorumlar (0)
26
açık
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33
Günün Karikatürü Tümü