İktidar partisinin ucubelerinden Nihat Zeybekci, İzmir'de mermer ve doğaltaş fuarında İsrail ile ticaret ilişkileri hususunda, “Hassas çalışma yapılması gerektiğini savunuyoruz. Yasaklı ürünlerden ziyade belki kayda alma şeklinde. Denizli biliyorsunuz Türkiye'nin en büyük bakır kablo ihracatçısı olan bir şehir. İsrail'de çok önemli bağlantıları olan arkadaşlarımız da var. Yani eyvallah... İsrail'in müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de, İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke. 6 satıp 1 aldığımız bir ülke. Onunla ilgili daha hassas olmamız gerektiğine inanıyorum. Bununla ilgili de çalışıyoruz." diye rezilce açıklamalarda bulunmuştu.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, İsrail'le ticaretin Gazze Şeridi’nde yapılan katliamdan ayrı değerlendirilmesi gerektiğini savunan Nihat Zeybekci'ye tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından Zeybekci'nin sözlerini alıntılayan Kılıçarslan, "Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. 'Eyvallah' diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

Zeybekci'nin daha sonra İsrail'le ticareti savunduğu sosyal medya paylaşımına da yanıt veren Kılıçarslan, "Cumhurbaşkanımızın arkasına saklanma açıklaması da gelmiş. Gerçekten yazıklar olsun. Kendi adıma mahşerde de dünyada da davacısı olacağım bu sözlerin" dedi.

28 Şubat paşalarına bunaklık affı 28 Şubat paşalarına bunaklık affı

Gelen tepkilere rağmen utanmadan “Söylediğim her kelimenin sonuna kadar arkasındayım.” diyerek kendisini aklamaya çalışan Zeybekçi, Kılıçarsaln’a da “Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, Geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın. “Aklın ihtişamı, görkemi nezakettir, zerafettir.” Vesselam.” diye anlamsız biçimde cevap verdi.

Kılıçarslan ise bu “cevap”a karşılık, “Öyle etraftan dolaşmayın bence. Sizi etiketleyerek, tek tabanca, jetonsuz yazdım ben yazdıklarımı. Gücünüzün nelere yetebileceğini de hesap etmeden yaptım bunu üstelik. Sizi afallatan da bu oldu zaten. Sizi, İsrail ile ticareti legalleştirme çabanız için suçluyorum ve tüm sonuçları göze alarak size bunun için hakaret ettim. Gazze'deki çocukların en azından "kablolar" kadar değerli olduğu bir dünyayı, bir anlayışı, bir Türkiye'yi savunmaya devam edeceğim. Tekrarlayayım: Soykırıma "eyvallah" ettiğiniz o sözleriniz yüzünden sizden hem bu dünyada hem mahşerde davacı olacağım.” dedi.

Erdoğan’ın arkasına saklanarak varlık bulmaya çalışan ve millete hiçbir fayda sağlamayan ve bilakis zarar getiren bu tipler, partiden atılmadığı müddetçe, iktidar, milletten daha çok tokat yemeye devam edecek.