İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği Çalışanı Ölü Bulundu

İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği'nde çalışan İngiliz vatandaşı Rebecca Dykes, Cumartesi günü bir otoyol kenarında ölü bulundu.

Siyaset 19.12.2017, 10:00 19.12.2017, 11:17
İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği Çalışanı Ölü Bulundu

Lübnan polisi Dykes İngiliz büyükelçiliği çalışanının boğularak öldürüldüğünü söyledi.

Olayla ilgili soruşturma açılırken, Dykes'ın ailesi de yazılı açıklamalarında "Neler olduğunu anlamak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz" dedi.

Bu yılın Ocak ayından bu yana İngiltere'nin Beyrut Büyükelçiliği'de görevli olan Dykes, İngiliz hükükmetinin Uluslararası Kalkınma Departmanı için çalışıyordu.

Beyrut muhabiri Martin Patience, Rebecca Dykes'in Cuma gecesi bir iş arkadaşının veda partisi için Beyrut'un popüler eğlence merkezlerinden Gemmayzeh'de olduğunu söyledi. Dykes'ın gece yarısı bardan ayrıldığı sırada kaçırıldığı bildiriliyor.

Lübnan polisi ölüm nedeninin tespiti için ikinci bir otopsi yapılacağını duyurdu.

İngiltere'nin Beyrut Büyükelçisi Hugo Shorter, Twitter hesabından paylaştığı mesajda büyükelçilik çalışanlarının ölüm haberiyle 'derinden sarsıldıklarını ve üzgün olduklarını' söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı da Dykes'ın ölümüyle ilgili Lübnanlı yetkililerle iletişim halinde olduklarını duyurdu.

Rusya'nın bölgedeki politikalarında rahatsızlık veren adımlarda Rus diplomatlarına suikastle ortadan kaldırılmasıyla verilen mesajları hatırlatan bir gelişme. İsrail karşıtı bloka mesaj olarak değerlendirmek hata olmaz. İngiltere'nin bölge politikasında Ürdün merkezi önem taşıdığı biliniyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü