Aralık 2022'de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan şüphelilerin bu eylemleriyle hükümet karşıtı çevrelerin "İmparatorluk Vatandaşlığına" geçişlerinin hızlandırılmasını amaçladıkları öne sürüldü.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu aşırılık yanlısı yapıyla ilgili herkesi uyardı. Faeser, "Anayasanın tehlikeli düşmanlarına karşı demokrasimizi koruyan güçlü güvenlik teşkilatlarımız var. Bunu bugüne kadarki en büyük terör ağına yönelik soruşturma da gösteriyor. Militan yapıları tamamen teşhir edip yerle bir edene kadar bu zorlu yürüyüşü sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Federal Adalet Divanına göre, Prens Reuss'un savunma avukatı, sanığın fikirlerini "psikiyatrik bulgu anlamında salt delilik" olarak nitelendiriyor. Tutuklu sanıklardan 19'unun "terör örgütü üyesi" olmak, diğer 3'ünün ise "terör örgütünü desteklemek" suçlamasıyla yargılanmaları bekleniyor.

Yunanistan'da sapkın evlilikler yasallaşıyor Yunanistan'da sapkın evlilikler yasallaşıyor

Reichsbürger

Kendilerini "Alman İmparatorluğu Vatandaşı (Reichsbürger)" olarak görenlerin sayısı iç istihbarat raporuna göre 23 bin civarında. 2 bin 100 üyesi şiddet kullanmaya hazır grup, Almanya'yı meşru devlet olarak tanımıyor. Üyelerden bazıları, monarşi altındaki Alman İmparatorluğu fikrine bağlıyken bazıları da Nazi taraftarı. Bazı üyeler ise Almanya'nın hala askeri işgal altında olduğuna inanıyor.