Müslümanlar bunları unutmaz!

Seçimlere sayılı günler kala muhalefetin hedef gösterdiği müslümanlar toplumun hemen hemen her alanında çirkin saldırılara maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde de Güngören Merter Metrosu’nda bir şahıs, takke ve şalvarlı gence sözlü tacizde bulunup saldırıda bulunmuştu. Şüphelinin, İ.E.O. ve A.S.O.’ya “Defol git, Türkiye’den git” diye bağırıp yumruk sallamasıyla çıkan kavgayı diğer yolcular ayırmıştı. 18 Mayıs’ta yakalanarak gözaltına alınan şahıs, “Kasten yaralama, tehdit, hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve aşağılama” suçlarından adliyeye sevk edilerek adli makamlarca serbest bırakıldı.

TÜİK: Ekonomiye güven mayısta arttı TÜİK: Ekonomiye güven mayısta arttı

Şimdi de çarşaflı kadınlara 'sözlü' saldırı

Arkadaşlarıyla Üsküdar Kuzguncuk'ta bulunan Asude Çay Evi'ne oturmak isteyen tesettürlü genç kadın, işletme sahibinin yanlarına gelip ''Kalkın buradan, gidin! Hadi!" diye bağırmasıyla neye uğradığını şaşırdı. Yaşananlar karşısında olay yerinde bulunan polisin tepki vermemesi dikkat çekti.

Kadınların maruz kaldığı olayın işletme sahibi şahsın ilk vukuatı da değil. Çocukları azarlama, cumhurbaşkanına hakaret, kadınları karşı kötü muamele gibi çevredeki vatandaşların rahatsız olduğu birçok davranış içinde olduğu öğrenildi.

Sosyal medyada da bir Twitter kullanıcısının, işletmecinin sigortasız eleman çalıştırdığını iddia ettiği ve SGK'ya ihbarda bulunduğu paylaşımı dikkat çekti.

Öte yandan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; "Görüntüdeki çarşaflı hanımefendi kardeşlerime çağrım, acil biçimde emniyete gidin. Biz de belediye olarak gereken neyse yapacağız. İçiniz rahat olsun, geçti o günler. Bir daha gelmeyecek." şeklinde bir açıklama yaptı.