Evliliğin iki farklı cinsiyet arasında olduğuna ilişkin medeni kanun maddesinin değiştirilmesiyle eşcinsel çiftlere resmi nikah ve ortak çocuk edinme imkanı tanıyan yasa tasarısı 300 sandalyelik mecliste 176 evet oyu ile kabul edildi.

Yasa tasarısına, açık oylamada 76 milletvekili hayır oyu kullanırken, 2 milletvekili çekimser oy kullandı. 46 milletvekili ise oylamaya katılmadı.

İktidardaki Yeni Demokrasi Partisi'nin tüm milletvekilleri yasaya evet oyu vermezken, tasarı parti içi tartışmalara da neden oldu.

İsveç'te başörtülü olduğu için işten çıkarılan kadına tazminat ödenecek İsveç'te başörtülü olduğu için işten çıkarılan kadına tazminat ödenecek

Yasa tasarısına muhalefetin sol partilerde temsil edilen milletvekillerinin çoğu destek verdi. Bazı sol parti milletvekilleri ise oylamaya katılmamayı tercih etti.

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) ise evlat edinmelere imkan tanıyacağı gerekçesiyle yasa tasarısına destek vermedi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, oylamanın ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımda, "Bugün Yunanistan, Avrupa Birliği'nin (AB) evlilikte eşitlik prensibini yasalaştıran 16'ıncı ülkesi oldu. Gururluyuz çünkü oy verdiğimiz yasa tasarısı insan hakları açısından bir dönüm noktasıdır ve günümüz Yunanistan'ını yansıtmaktadır: Avrupa değerlerine bağlı, ilerici ve demokratik bir ülke" ifadesini kullandı.

Toplumlar uçuruma gidiyor!

Teoride de pratikte de kötü olan Batı medeniyeti getirdiği yasalarla insan fıtratına kast ediyor, toplumları felakete sürüklüyor. Bu sapkınlığın her türlü yolu yavaş yavaş toplumlara zerk ediliyor; önce eşcinsellik, sonra eşcinsel evlilik, sonra eşcinsellerin çocuk edinebilmesi derken, pedofiliye yol yapılıyor. Çocuk istismarcılarına kapı aralanıyor.

Batı düzeninin kültürel hegemonyası toplumlara cinsiyetsizliği aşılıyor ve buna kiliseyi de dahil ederek resmileştiriyor, normalleştiriyor. Getirdikleri cinsiyet politikalarıyla bu anormalliği insan şuuruna yerleştirmenin türlü yolunu yapıyor. Artık kiliseleri bomboş! Dinden uzaklaştırdıkları insanlık, ruhlarındaki boşluğu çeşitli sapkın ritüellerde arıyarak dünyalarını heba ediyor.

Batı medeniyetinin şimdiki gayesi ise Netfilix gibi platformlarla Müslümanların dünyasına bu sapkınlığı sokabilmek. Namaz kılan lezbiyen, sakallı eşcinsel vs...

Türkiye, Yunanistan olmamanın yoluna bakmalı. 

Mesela, Türkiye’de adında ve amacında LGBT kavramı geçen kayıtlı 29 dernek bulunuyor. Bu derneklerden 22’sine küresel fonlar ve yabancı ülkeler tarafından para yardımı yapılıyor. Müslümanlar, LGBT'nin tüm derneklerinin kapatılması hususunda çağrı yaptığı halde, devlet, fonlanan bu derneklere hala sessiz! Aileyi ve toplumun değerlerini korumak da LGBT'nin faaliyetleri durdurmaktan ve öz değerlerimizin telkinini yapmaktan geçiyor. 

AA, Baran Dergisi