Rus ve Belarus atletlerin Paris Olimpiyatlarına katılmalarının tamamen yasaklanması çağrısında bulunan Kanada Spor Bakanı Pascale St-Onge, ABD Irak'ı işgal ettiğinde Amerikalı atletlere, Yahudi devleti Filistin'i işgal ettiğinde ise İsrailli atletlere uygulanan çifte standardı sorgulayan bir muhabir tarafından tartaklandı.

Pentagon: ABD’nin Suriye’deki başka bir üssüne daha saldırı düzenlendi Pentagon: ABD’nin Suriye’deki başka bir üssüne daha saldırı düzenlendi

Muhabirin "Olimpiyatlarda Rus ve Belarus sporcuları istemediğinizi söylediniz, peki ABD Irak'ı işgal ettikten sonra da aynı şekilde mi hissettiniz? Peki ya Libya ve Afganistan'ı bombaladıktan sonra Kanadalı atletler?" sorusu cevapsız kaldı.

Muhabiri kabul eden ve soru sormasına izin veren St Onge, soru sorulduktan sonra uzaklaştı. Halkla ilişkiler görevlisi ve çevirmen durumu engellemeye çalışırken muhabir bakanı takip etti.

St. Onge dışarı çıkıp asansöre doğru ilerlerken muhabir cevabı istemekte ısrar etti.

Engler, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederek sosyal medya hesabında paylaştı. Kanadalı Bakan'ın çifte standartı sosyal medyada oldukça tepki gördü.