AK Parti’nin önemli isimlerinden, eski meclis başkanı İsmail Kahraman geçtiğimiz günlerde Müslüman Anadolu halkının hislerine tercüman olarak bir açıklama yaptı. Kahraman açıklamasında, Müslüman bir memlekette olması icap ettiği üzere laiklik maddesinin anayasadan kaldırılması ve ilk dört maddenin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Kahraman’ın son derece yerinde olan bu açıklamalarının ardından yeni anayasa çerçevesindeki tartışmalar da yoğunlaştı. Hiç de şaşırmadığımız bir biçimde, Kahraman’ın bu çıkışı, doğrudan İslâm düşmanlığı yapanlardan çok düzenden nemalanan sözde Müslümanları rahatsız etti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, yeni anayasa tartışmaları çerçevesinde yaptığı açıklamada, “Herkes yeni Anayasa ile ilgili olarak görüşlerini söylemeye sahiptir. Laiklik Anayasa'da vazgeçilmezdir. AK Parti burada laik devlet düzenini savunmaktadır. Laiklik prensibi sadece düzenleme olarak değil aynı zamanda da bir toplumsal barış ilkesi olarak anayasadaki yerini koruyacaktır. Nitekim Cumhurbaşkanımız Mısır’a gittiğinde laik devlet düzeni önerisinde bulunmuştur.” diyerek partisinin safını belli etti.

Bir asırdır Türkiye’de Müslümanlara zulmeden ve İslam’ı bu topraklardan silmek için ortaya konulmuş laiklik anlayışından tamamen kurtulmak ve Kemalist rejim yerine İslami bir rejim kurulması gerekirken, Ak Parti içindeki Kemalistleşmiş liboş “Müslüman”lar, Kemalizm’in ve laikliğin gardiyanlığını CHP’lilerden çok daha iyi yapıyorlar. Laikliğin anayasadan çıkarılması gerektiğine dair yapılan teklife de “mümkün değil” diye cevap veriyor. Bu da şuursuzluktan öte, kendilerinin de Batıcı olduğunu gösteren bir hadise olarak karşımıza çıkıyor. Biz bir kez daha hatırlatalım; Türkiye’de laiklik İslâm düşmanlığıdır… İslam’a dair her ne varsa o değerlere karşı gelmek, kin ve nefret kusmaktır laiklik. Hiçbir ahlaki kaideye bağlı kalmadan, dini referans almadan, hiçbir kuralı gözetmeden, hayvandan aşağı bir hayat sürebilmenin rejimidir laiklik.

Meteoroloji’den 13 şehir için ikaz etti Meteoroloji’den 13 şehir için ikaz etti

Hülasa 1990'larda Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi "hem laik hem Müslüman olunmaz!"

Baran Haber