İsrail hükümetinde çatlak: Gantz ve Netanyahu birbirine girdi İsrail hükümetinde çatlak: Gantz ve Netanyahu birbirine girdi

Hükümetin köpekler hususundaki umursamazlığı, başıboş köpek saldırılarına ve mama lobisinin palazlanmasına sebep oluyor. İnsanları aşağılarcasına sokak köpeklerine sunulan dokunulmazlık yasasıyla adeta sokakları, caddeleri, toplu taşıma araçlarını ve dükkanları başıboş sokak köpeği sarmış durumda.

Dehşet saçan köpekler gruplar halinde gezip, gruplar halinde saldırıyorlar. On milyonu aşkın köpekler bir de hastalık getiriyor.

Bir köpek dehşeti de Bursa’dan…

Bursa'da sokak köpekleri 3 çocuğa saldırdı. Çocuklardan 2'sinin yaralandığı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay, Bursa’nın Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi Yeniler Sokak’ta meydana geldi. Sokakta bulunan ağaçtan erik toplamaya çalışan 3 çocuğa, 3 köpek saldırdı. Bir evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, yerde kalan çocuğun köpeklerin saldırısına maruz kaldığı görülürken, bir diğer çocuk da ayakta köpeklerden korunmaya çalıştı. Olay yerinde bulunan diğer çocuk ise kaçarak köpeklerin saldırısından kurtuldu. Çocukların seslerini duyan bir vatandaş da köpekleri kovaladı.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan 2 çocuğu hastaneye kaldırdı. Polis ise sokak köpeklerini yakalayarak boş bir inşaata bağladı. Belediye ekiplerine haber veren polisler, köpekleri belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanlarına teslim etti. Köpeklerin bakımı yapıldıktan sonra aynı yere bırakılacak.