Müslüman Anadolu Ayasofya'ya "Akın" Etti!

Anadolu Akıncıları öncülüğünde sekiz STK’nın katılımıyla Yeni Zelanda şehidleri için Ayasofya Camii önünde gıyabî cenaze namazı kılındı ve basın açıklaması okundu.

Cephe Faaliyetleri 16.03.2019, 21:36 16.03.2019, 23:05
Müslüman Anadolu Ayasofya'ya "Akın" Etti!

Yeni Zelanda’da iki camiye gerçekleştirilen saldırı neticesinde 50’ye yakın Müslüman’ın şehid olmuş ve saldırıyı gerçekleştiren terörist, saldırı evvelinde yayınladığı deklarasyonda ve saldırıyı gerçekleştirdiği silahtaki sembollerle doğrudan Türkiye’yi hedef almıştı. Bunun üzerine Anadolu Akıncıları öncülüğünde sekiz STK’nın katılımıyla Yeni Zelanda şehidleri için Ayasofya Camii önünde gıyabî cenaze namazı kılındı ve basın açıklaması okundu.


 
Sosyal medyadan örgütlenen binlerce kişinin katıldığı organizasyon saat 14:53’te şehidler için kılınan gıyabî cenaze namazı ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Baran Dergisi Yazarı Faruk Hanedar şunları söyledi:
 
“Ayasofya’yı açacak olan sadece Müslümanların iradesi, azim ve kararlılığıdır. Bizler, İslâm ihtilâl ve inkılâbının bu irade, azim ve kararlılığa sahip gençliği olarak 1 Şubat 2019’da burada toplanmış ve emperyalizme verilecek en iyi cevabın Ayasofya’yı açmak olacağını dile getirmiştik. Dün yaşanan menfur saldırı talebimizin haklılığını göstermiştir. Bugün de bir çok STK’nın ve Müslüman Anadolu halkının katılımıyla talebimizi yinelemek için buradayız.”
 
Daha sonra Anadolu Akıncıları Sözcüsü Hasret Yıldırım, Anadolu Akıncıları, Alperen Ocakları, Serdengeçtiler, Hakbir Sen, Müdafa-i İslâm Hareketi, Ehl-i Sünnet Muhafızları, Sadem Eğitim Merkezi ve Ahrar Eğitim Derneği adına bir basın açıklaması okudu. Basın açıklamasında Müslümanlara yönelik global bir taarruzun yapıldığı belirtilirken “Kâfirler Anadolu’nun mânâsını bizden daha fazla kavramış vaziyette, üzerimize topyekûn çullanacakları vakti beklemektedir. O vakit geldiğinde Müslümanlara hayat hakkı tanımamak adına ellerinden geleni yapacaklardır.” denildi.


 
Basın açıklamasında topluluğun talebi ise şu şekilde iletildi:
 
“Bu saldırı ile beraber, Türkiye’nin içinde bulunduğu ahvâl de göz önünde bulundurulacak olursa, hilâfet müessesesinin yeniden canlandırılması ve Ayasofya’nın yeniden cami olarak aslî hüviyetine kavuşturulması, yalnız Anadolu için değil bütün bir İslâm âlemi için hayatî önem arz etmektedir. Bu saldırının arkasının geleceği muhakkaktır.
 
Müslümanları hedef alan hiçbir menfiliğe karşı Türkiye’nin istese bile seyirci kalamayacağının ve bu gibi durumlara karşılık verecek kurumun, yani Hilâfetin derhâl müesseseleştirilmesi gerektiği artık anlaşılmalıdır.”
 
Hasret Yıldırım’ın basın açıklamasını okumasının ardından kısa bir konuşma yapan Alperen Ocakları Başkanı Nail Gün, “Müslüman Türk milleti her daim mazlumların sesi olmaya ve zalimlere karşı set olmaya devam edecektir. Yeni Zelanda'daki terör saldırısını lanetliyoruz. İvedilikle Türk-İslam birliğini kurup, Ayasofya'yı açmamız lazım. Batı, 1453'ün ve 1071'in intikamını unutmadı. Çağrımız İslâm’da dirilişe, birliğe ve bütünlüğedir.” dedi.
 
Sık sık, “Müslümanlar Dik Durun Karşınızda Leşler Var”, “Ayasofya esirse Türkiye hür değildir”, “Bağımsızlığın yolu Ayasofya’dan geçer”, “Dişe diş kana kan intikam” sloganlarının atıldığı program, eyleme katılanların sağ ellerini havaya kaldırarak hep bir ağızdan geçtiğimiz sene Rahmet-i Rahman’a kavuşan Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun “Ya Cabbar, Ya Kahhar, Ya Muntakîm Allah, bizi intikamına memur et!” duasının okunmasıyla sonlandırıldı.
 


 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü