İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan Credit Suisse’nin son olarak bankacılık devi UBS tarafından satın alınacağı iddia edilmişti. İsviçre hükümeti batmak üzere olan Credit Suisse’nin bir kısmını ya da tamamını kamulaştırmak için görüşmeler yaptığı ifade ediliyor.

Credit Suisse geçtiğimiz günlerde İsviçre Merkez Bankası’ndan yardım talebinde bulunmuştu. Gün içinde çıkan haberlere göre İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan UBS, Credit Suisse’nin satın alımı için görüşmelere başladı. Gelen son bilgilere göre ise Credit Suisse, UBS’nin teklifini düşük buldu ve başka alternatiflere yöneldi.

İsviçre makamları, Credit Suisse Group AG’nin tamamını ya da bir kısmını kamulaştırmayı planlıyor. Adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, Credit Suisse’nin UBS tarafından satın alınma anlaşmasının karmaşıklığı ve kısa süre içerisinde başarısız olması durumunda hükümetin kamulaştırma planının düşünüldüğünü belirtti. Son olarak yetkililer bu Credit Suisse ile ilgili durumun kısa süre içerisinde netleşeceğini de belirtti.