Danimarka, Kur'an-ı Kerim’e yönelik provokatif eylemlerin ardından harekete geçerek, kutsal kitaplara yönelik saygısızlığın suç sayılmasına kara verdi.

Danimarka parlamentosunda yapılan oylama ile Kur'an-ı Kerim ve diğer kutsal kitapların yakılmasını suç sayan yasa tasarısı, 77’ye karşı 94 oyla kabul edildi.

Adalet Bakanı Peter Hummelgaard yaptığı açıklamada, "Danimarka'nın ve Danimarkalıların güvenliğini korumalıyız. Bu nedenle uzun zamandır gördüğümüz sistematik saygısızlıklara karşı artık daha iyi bir koruma sağlamamız önemli” dedi.

Avrupalı devletler Ukrayna'ya asker göndermeyi planlıyor Avrupalı devletler Ukrayna'ya asker göndermeyi planlıyor

Oylama oturumu dört saatten fazla sürerken, sol ve aşırı sağ partiler hükümete tepki göstererek, hükümeti “korkak” nitelendirdi.

Yeni yasa ile bir topluluk için dini anlamı olan bir metne, kitaba ve nesneye saygısızlık suç kabul ediliyor. Yeni yasayı ihlal edenler para cezasına ya da 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. Yasanın yürürlüğe girmesi için Danimarka Kraliçesi Margrethe'nin yasayı bu ay içinde onaylaması bekleniyor.

Paludan alçağı Kuran yakarken Türkiye'nin kınamaktan öteye gitmemiş ve İslam dünyasının sessizliğe bürünmesinden dolayı da alçaklığına devam etmişti. 

Kuran'ı Kerim'i yakan alçakların yaptıkları da yanlarına kâr kaldı! Müslümanlar kendi kutsal değerlerine yapılan saldırıya karşı da gerekeni yapamadı.