Sosyal medya platformu Twitter'da geçtiğimiz gün keşfedilen 'Enes Halifekan' isminde 'cennet_dunya' rumuzlu hesap gündem oldu. Şubat 2016'da açılan ve 2017 yılından bu yana aktif olarak kullanılmayan hesabın FETÖ üyelerine ait olduğu iddia ediliyor. 162 binden fazla tweet atılan hesaptaki çoğu paylaşım şifreli mesajlardan oluşuyor.

Söz konusu hesapta; 15 Temmuz darbe girişimi, 13 Mart Ankara saldırısı, 2016'daki Gaziantep'te gerçekleşen patlama ve Rusya Büyükelçisine yapılan suikast gibi pek çok önemli olayın günler öncesinden şifreli mesajlar ile paylaşıldığı tespit edildi. Hesaba, farklı insanların giriş yaptığı ve Samet, EGM gibi rumuzlar kullanarak tweet attığı "karşılıklı" konuşmalar yer alıyor.

Deliller burada savcılar nerede?

Mesele Mustafa Kemal’e en küçük bir hakaret olduğunda ortalığı ayağa kaldıram savcıların, iş bu paylaşımlara yönelik soruşturma başlatmaması tepki topluyor.

Özellikle Altılı Masa etrafında şekillenen siyasi söylemlerin yedi yıl öncesinden FETÖ tarafından geliştirilmiş olması milletin dikkatinden kaçmadı. 15 Temmuz ve diğer saldırılarda milletimizin kanını dökenlerle Altılı Masa arasındaki bağ bu twitler vesilesiyle açık seçik ortaya serilirken, milletimiz, savcılığın bu terör örgütü ile bugün muhalefet görünümünde siyasi faaliyette bulunan altılı masayı teşkil siyasetçiler hakkındaki soruşturmanın ne zaman açılacağını bekliyor.

'Enes Halifekan' isimli hesaptan atılan tweetler şu şekilde:

Bu paylaşımın yapıldığı tarihten bir gün sonra Ankara'da terör örgütü PKK tarafından bombalı saldırı gerçekleştirildi.

Paylaşımdan iki gün sonra Gaziantep, Şahinbey'de bir düğünde bombalı saldırı gerçekleşti. Saldırıda 59 kişi öldü, 90'ın üzerinde vatandaş ise yaralandı.

Bu paylaşımın Ankara'da Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yapılan saldırı ile bağlantılı olabileceği düşünülüyor.

Paylaşımın yapıldığı tarihten 5 gün sonra İstanbul'un Beşiktaş semtinde Vodafone Park yakınlarında iki bombalı intihar saldırısı gerçekleşti.

CHP Genel Başkanı ve Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmesi halinde ülkeye 300 milyar dolar para sokacağını söylemişti.

Muhalefet, seçim dönemi boyunca meydanlarda kalp işareti yaptı.

CHP'li Gürsel Tekin, seçime 3 gün kala cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye, "Halil İbrahim Sofrası’na hoş geldiniz" diye seslenmişti. Kılıçdaroğlu da bu söylemi sık sık dillendiriyor.

İYİ Parti'nin logosunda sarı ve mavi renkleri yer alıyor. İYİ Parti, bu paylaşımın yapılmasının ardından 25 Ekim 2017 tarihinde kuruldu.

"Her şey çok güzel olacak" sloganı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yerel seçim döneminden bu yana kullandığı bir slogan.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz aylarda Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmeyerek masayı dağıtmış ve İmamoğlu ve Yavaş'ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları şartıyla geri dönmüştü.

Twitlere göre Meral Akşener 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı hükümetin başına geçebilecek kişilerden biri olacaktı.

Bu twitten 5 ay sonra AK Parti Diyarbakır eski Gençlik Kolları Başkanı eczacı Yunus Koca uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim sürecinde kullandığı parça 'Hayde gedelim' olmuştu.

Altılı Masa'yı imâ ettiği düşünülen bu twit, masa kurulmadan yıllar önce atıldı.

Darbeye destek paylaşımları yapmışlar

15 Temmuz darbe girişime ilişkin yapılan paylaşımlar ise şu şekilde: