Biden: Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini memnuniyetle karşılarız

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği başvurusu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "NATO'yu güvensiz hale getirmeye evet demeyiz" açıklamasının ardından ABD Başkanı Biden "Finlandiya ve İsveç'in başvurusunu memnuniyetle karşıladık, NATO'ya katılmaları savunma işbirliğimizi artıracaktır." ifadelerini kullandı.

Dünya 18.05.2022, 19:11
Biden: Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini memnuniyetle karşılarız

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından NATO üyeliği için çalışmalarını hızlandıran Finlandiya ve İsveç, resmi başvuru mektuplarını bugün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'e teslim etti.

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili, "İskandinav ülkeleri terör örgütü misafirhanesi gibi. PKK'sı, DHKP-C'si Hollanda, İsveç'te yuvalanmış durumdalar" sözleriyle iki ülkenin NATO adımını veto eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ise "NATO'yu güvensiz hale getirmeye evet demeyiz" değerlendirmelerinde bulunmuştu.

ABD Başkanı Joe Biden bugün yaptığı açıklamada İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğini memnuniyetle karşılayacaklarını dile getirdi.

Biden: Katılım savunma işbirliğimi arttıracak

İki ülkenin NATO üyeliği hakkında ABD Başkanı Joe Biden da değerlendirmelerde bulundu.

Biden, "Finlandiya ve İsveç'in başvurusunu memnuniyetle karşıladık. NATO'ya katılmaları savunma işbirliğimizi artıracaktır" dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü