Siyonist Yahudilerin çirkin yüzü her geçen gün daha belirgin hale geldi. Bu belirginlikle birlikte Siyonist lobilerin emrinde olan Batılı ülkeler de her ne kadar Gazze destekçilerini susturmaya çalışsa da Yahudilere olan nefretin önüne geçemiyor. Dünya, Batı’nın iki yüzlü politikasını izlerken, gazi Gazze halkı da Yahudi’nin ne kadar alçalabildiğini gözler önüne seriyor.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve hiçbir şey eskisi gibi kalmayacak. Yaptığı alçaklıklarla her yerden kovulan Yahudi, gaspederek girdiği Filistin topraklarından da kovulacak. Sadece Filistin’de değil, hiçbir yerde Yahudiye hayat hakkı tanınmayacak.

Bir tarafta İsrail'e tepki veren ve Filistin'in yanında olduğunu gösteren kitleler; bir diğer tarafta ise her geçen gün büyümekte olan bu kitlelere karşı tavır alarak Yahudilerin sonunu getirecek olan iki yüzlü Batı...

Aşağıda derlemiş olduğumuz haberler de Batı’nın iki yüzlü politikalarını gözler önüne sererken, Siyonist Yahudilerinin sonunun geldiğinin de işaretini veriyor: 

“Bu insanlık suçları sizin silahlarınızla gerçekleştiriliyor”

Avrupa Parlamentosu Sol Grup üyesi Clare Daly, "Ursula von der Leyen ve AB'nin eylemleri (Gazze'deki) soykırımı mümkün kıldı. Onlar suç ortağıdır ve hiçbir şey yapmamakla kalmayıp, İsrail'in AB ile ilişkilerinde gördüğü tüm olumlu muameleyi sürdürerek, İsrail'i silahlandırarak ve sözlü destek vererek bu soykırımın devam etmesini sağladılar. Onlar da en az İsrailliler kadar suç ortağıdır." diye konuştu.

Daly, "Bu insanlık suçları sizin silahlarınızla gerçekleştiriliyor. Buraya gelip kan lekelerini temizlemeye çalışmayın. Bu sizin de soykırımınız." dedi.

“Gazze gözümdeki perdeyi açtı”

Amerikalı ünlü oyuncu Angelina Jolie, “Gazze gözümdeki perdeyi açtı. İnsan Hakları var ama kimin için? Giderek dünyanın çirkin yüzünü daha da fazla görüyoruz.” dedi.

Necip Fazıl ve Salih Mirzabeyoğlu kabirleri başında anıldı Necip Fazıl ve Salih Mirzabeyoğlu kabirleri başında anıldı

“Bir soykırım yaşanıyor”

Eurovision finali Norveç sözcüsü Alessandra Mele, İsrail'in finale kalması sonrası çekildiğini açıkladı. Mele, "Bu gece Eurovision finalinde Norveç'in puanlarını dağıtmam gerekiyordu. Bir soykırım yaşanıyor ve hepinizden ricam lütfen gözlerinizi açın, kalbinizi açın. Özgür Filistin." dedi.

“Gazze için mücadelemi sürdüreceğim” 

Eurovision'un İrlandalı temsilcisi Bambie Thug, Gazze'de soykırım yapan İsrail'i kefiye takarak protesto ediyorum, bazılarının zoruna gidiyor. ‘Nehirden denize kadar’ sloganıyla sesimi yükseltmeye devam edeceğim. Beni ne kadar tehdit ederlerse etsinler veya kariyerime son verseler bile Gazze için mücadelemi sürdüreceğim. Yahudilere karşı değilim. İsrail'in Yahudi halkını temsil etmediğini düşünüyorum. Ben soykırıma karşıyım.” dedi.

Greta Thunberg gözaltına alındı 

İklim aktivisti Greta Thunberg, Malmö’de Eurovision şarkı yarışmasının düzenlendiği Arena önündeki İsrail karşıtı protestoya katıldığı için gözaltına alındı.

Avrupa Konseyi Başkanı Michel'dan İsrail'e tepki

Avrupa Konseyi Başkanı Michel, İsrail'in Gazzeli sivillere Refah'tan ayrılmalarına yönelik tahliye emrinin kabul edilemez olduğunu belirtti. Michel, “Refah'ta mahsur kalan sivillerin güvenli olmayan bölgelere tahliyesi kabul edilemez. İsrail hükümetini uluslararası insancıl hukuka saygı göstermeye ve Refah'ta kara operasyonu yapmamaya çağırıyoruz” dedi.

ABD'de okul birincisini Gazze'deki zulmü konuşur diye kürsüye çıkarmadılar 

ABD'nin Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden mezun olan Asna Tabassum Bölümünü birincilikle tamamladı. Ancak üniversite, “Gazze'deki İsrail katliamını gündeme getirme ihtimali” gerekçesiyle mezuniyet konuşmasına engel oldu. Sansüre rağmen arkadaşları destek verdi. Tabassum, mezuniyet töreninde isminin anons edilmesiyle dakikalarca ayakta alkışlandı.

Petro: Netanyahu, tarihe soykırımcı olarak geçeceksiniz 

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, “Netanyahu, tarihe soykırımcı olarak geçeceksiniz. Binlerce masum çocuğun, kadının ve yaşlının üzerine bomba atmak sizi kahraman yapmaz. Avrupa'da milyonlarca Yahudi'yi katledenlerin yanında olacaksınız. Din ile ilgili olsun ya da olmasın soykırım soykırımdır. En azından devam eden katliamı durdurun.” ifadelerini kullandı.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro'nun kabinesinden 7 bakan görevinden ayrıldı

Üniversitelerden Gazze'ye destek yürüyüşleri

Filistin'e destek için Türkiye'nin dört bir yanında üniversitelerde destek yürüyüşleri gerçekleştiriliyor. İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri Filistin'e destek için sessiz yürüyüş yaptı. Ankara'da da Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Filistin'e destek için öğrenciler yürüdü.

Gazze Destek Yuruyusu 2225758

İspanya'da binlerce kişi Filistin için yürüdü

İspanya'da sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla Madrid kent merkezinde bir araya gelen İspanyollar, “Gazze'deki soykırımı ve siyonist katliamı lanetliyoruz” başlığıyla organize edilen gösteriye katıldı. Binlerce kişi ellerinde Filistin bayraklarıyla İsrail'i ve onun işbirlikçileri olduğu gerekçesiyle ABD ve Avrupa Birliği'ni (AB) eleştirdi. Gösteri kapsamında yapılan konuşmada, “Tüm halklar bu soykırımın bir parçası olmamaya ve ellerini kana bulamamaya karar vermiştir. Bu nedenle soykırıma son verilmesini istemek için bir kez daha sokağa çıktık.” ifadesi kullanıldı.

İspanya'da Binlerce Kişi Filistin Için Yürüdü333

Eski İngiliz futbolcu Lineker: Gazze'de yaşananlara sessiz kalamam

Eski İngiliz futbolcu ve BBC'nin spor programı sunucusu Gary Lineker, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze'de yaşananlar konusunda sessiz kalamayacağını ve hayatı boyunca daha kötüsüne tanık olmadığını belirterek, çocukların öldürüldüğü görüntüleri izledikçe sürekli ağladığını ifade etti.

Gary Lineker Reuters 2227878

Eurovision'da 'Özgür Filistin' dediği için güvenlik müdahalesiyle karşılaştı

İsrail'in 2024 Eurovision'a katılımını protesto amaçlı "Özgür Filistin" sloganı attığı için güvenlik müdahalesiyle karşılaşan Amer Begovic, "Eurovision, politik bir yarışma değil" iddiasıyla yapılan müdahaleye tepki göstererek, "Yayıncı kuruluş olan EBU ve Eurovision, sadece 'kendi gündemlerine' uyduğu zaman politik değildir" dedi.

Eurovision'da 'Özgür Filistin' Dediği Için Güvenlik Müdahalesiyle Karşılaştı

“Üniversiteli suçlular”

Alman medyası Filistin’e destek gösterilerine yapılan müdahaleleri eleştiren hocaları isim isim resimleriyle hedef gösterdi.

Universitater Almanya

ABD’de Gazze için açlık grevi

İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto eden Princeton Üniversitesi öğrencileri 3 Mayıs'ta açlık grevi başlattı. ABD'nin Princeton Üniversitesi öğretim üyeleri de öğrencilerin eylemine dahil oldu.

Princeton Üniversitesi Öğrencileri 3 Mayıs'ta Açlık Grevi

2 bin 500 kişi gözaltına alındı

ABD genelinde üniversitelerde düzenlenen Filistin'e destek gösterilerinde, yaklaşık 2 bin 500 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Derleyen: Baran Haber