Habertürk’ün haberine göre geçen haftalarda bir emniyet müdürünün evinde deprem bölgesine gönderilen yardım kolilerinin ele geçirilmesinin ardından bu kez bir komiser yardımcısı ve bir bekçi enkaz altından çıkardıkları öne sürülen ziynet eşyası, döviz ve elektronik cihazlarla dolu çantayla yakalandı.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ ARAÇTAN ŞÜPHELENDİ

Hatay’da görev yapan Tokat Özel Harekat Şube Müdürlüğü polisleri Emek Mahallesi 3317 Sokak'ta durumundan şüphelendikleri bir aracı durdurdu.

ŞÜPHELİ TAVIRLAR SERGİLEDİLER

Araçtaki Sakarya Emniyet Müdürlüğünde görevli H.G. ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli S.Ö.’nün şüpheli tavırlar sergilemesi üzerine polis ekipleri araçta arama yaptı.

ZİYNET EŞYASI, DÖVİZ VE CEP TELEFONLARI BULUNDU

Yapılan aramada bagaj bölümünde içinde çok miktarda ziynet eşyası, döviz, cep telefonları ve elektronik cihazların bulunduğu çanta ele geçirildi.

Artçı depremlerin sayısı 15 bini geçti Artçı depremlerin sayısı 15 bini geçti

İKİ ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Olay Yeri İnceleme ekiplerince muhafaza altına alınan malzemeler Asayiş Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Gözaltına alınan komiser yardımcısı ve bekçi sağlık kontrolünün ardından ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

EMNİYET MÜDÜRÜ DEPREM YARDIMLARINI ÇALMIŞTI

Tekirdağ’dan takviye kuvvet olarak Hatay’a gönderilen Tekirdağ Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Y.I. isimli emniyet mensubu, "Aman ne olacak! Birazını da ben alayım!" diyerek yardım malzemelerini resmi araca yüklemiş ve Tekirdağ’a götürmüştü. Olay aynı birimde çalışan diğer polislerin şikayet etmesiyle ortaya çıkmıştı.

04 Mart tarihinde Tekirdağ Asayiş Şube Müdürlüğünün yapmış olduğu kamera tespit çalışmalarında emniyet müdürü Y.I.’nın çok sayıda ısıtıcı, köpek maması, kadın pedi… vb benzeri malzemeleri evine taşıdığı tespit edildi. Emniyet müdürü hakkında yağma suçundan soruşturma başlatıldı. Savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen ve mesleği itibariyle en yüksek cezayı alması gereken emniyet müdürü memuru, Y.I. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.