Polis tarafından aşırı güç kullanımına dair haberlerden kaygılıyız

Baran Haber olarak, insanların barışçıl protesto düzenleme hakkı dahil, ifade ve toplanma özgürlüklerine tam destek verdiğimizi, çünkü bunun tüm demokrasiler için temel önemde olduğunu beyan ediyoruz. 

Dsa

Bu olaylara dair tam kapsamlı bir soruşturma yürütüleceğini ve bu tür olaylarda polis güçlerinden tam itidalin gösterileceğini umuyoruz.

İlgili herkesi, şiddet provokasyonlarından kaçınmaya çağırıyoruz

İlgili herkesi, gösteri yapan ve ifade özgürlüklerini ifade edenler ile hükümete bağlı memurları, şiddete yönelik tüm provokasyonlardan kaçınmaya çağırıyoruz...

Olaylarda yaralananların sayısı ve maddi hasara yönelik şiddetin düzeyinden derin kaygı duyuyoruz

ABD'li yargıçlar Filistin'i destekleyenleri işe almamakla tehdit etti ABD'li yargıçlar Filistin'i destekleyenleri işe almamakla tehdit etti

Bunları, başka bir ülkenin seçimleri ya da olaylarına müdahale etmek için söylemiyoruz, demokrasinin uygulanması ve hükümetler ve halklar arasındaki ilişkinin geliştirilmesi için gerekli olduğuna inandığımız evrensel ilkeler ve değerleri yeniden teyit etmek için söylüyoruz.

Herkes iddiasından vurulur. Gezi Olaylarından beri Türkiye’de yaşanan her hadiseden sonra ABD Dışişlerinden yapılan açıklamayı, aynen iade ediyoruz.

Baran Haber