Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a ‘Ege Denizi’ tepkisi Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a ‘Ege Denizi’ tepkisi

İşgalci İsrail haftalardır Filistin’i bombalarken binlerce Müslüman şehit oldu. Tüm dünya bu soykırıma seyirci kalırken özellikle Türkiye’nin somut adım atmaması dikkat çekiyordu. İktidar da bu hususta milletçe tepki almaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi X hesabından yaptığı paylaşımda Filistin için görünenden çok daha fazla işler yapıldığını ifade ederken "Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve tek başlarına bırakmıyoruz, bırakmayacağız.” dedi.

İşte Erdoğan’ın son dakika paylaşımı:

Şundan emin olunuz ki biz Filistin meselesinde, Gazze’de yaşananlar konusunda görünenden çok daha fazlasını yapıyoruz, yapmayı da sürdüreceğiz.
Gazze’deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve tek başlarına bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde işlenen katliamların durdurulması bizim boynumuzun borcudur.
Filistin topraklarının dört bir yanında çocukları, anneleri, masumları öldüren katillerin, mazlumların malını çalan hırsızların yakasına yapışmak insani vazifemizdir.
Bu ahlaksız, vicdansız, alçakça katliamı yapanları destekleyenlerin yüzlerine gördüğümüz her yerde suçlarını haykırmak da tarihe karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir.
İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı içinde barındıran Kudüs-ü Şerif’in, diğer inançların mensuplarının da haklarını gözetecek şekilde mahremiyetini korumak, manevi görevlerimiz arasındadır.